Strona główna

OFICJALNIE: Łęgowski w Valencii!

Michał Kosim | 14.08.2019; 18:48

Polak dołącza do „Nietoperzy”

Potwierdziły się niedawne doniesienia o tym, że Valencia bacznie przeczesuje polski rynek w poszukiwaniu utalentowanych graczy, a jednym z rodzimych zawodników będących najbliżej trafienia na Estadio Mestalla jest Mateusz Łęgowski. Pomocnik urodzony w 2003 roku zostanie wypożyczony do ekipy Los Ches z Pogoni Szczecin.

OFICJALNY KOMUNIKAT POGONI SZCZECIN:

Pomocnik Pogoni Szczecin – Mateusz Łęgowski – w najbliższym sezonie będzie występował na hiszpańskich boiskach. Szesnastolatek został na rok wypożyczony do Valencii CF. [...] Wypożyczenie do Valencii będzie obowiązywało przed najbliższy rok. Hiszpański klub zagwarantował sobie prawo pierwokupu. W umowie znalazły się również zapisy, gwarantujące Pogoni ewentualne korzyści finansowe w przyszłości.

O zainteresowaniu Valencii zawodnikiem „Portowców” jako pierwszy poinformował Tomasz Ćwiąkała z Canal+ Sport. Młody pomocnik przez najbliższy rok będzie występował w zespole Valencia CF Juvenil (w której występują zawodnicy do lat 19). Reprezentant Polski U-15, U-16 oraz U-17 otrzyma wyjątkową szansę pokazania się w Hiszpanii dzięki Pablo Longorii, który próbował wcześniej ściągnąć Jakuba Ojrzyńskiego z Legii Warszawa (bramkarz ostatecznie trafił do Liverpoolu), a także pytał Pogoń Szczecin o Huberta Turskiego (napastnik) i Filipa Balcewicza (stoper). Cała trójka, podobnie jak Łęgowski, urodziła się w 2003 roku.

Kto wie, być może doczekamy się Polaka w barwach pierwszego zespołu Blanquinegros?

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: akademia.pogonszczecin.pl | Tomasz Ćwiąkała