Strona główna

Ostatnia przysługa João Cancelo

Mateusz Styś | 07.08.2019; 22:58
fot. ElDesmarque

Portugalczyk w Manchesterze City

Przenosiny byłego piłkarza Valencii do The Citizens to dobra wiadomość także dla zarządu klubu z Mestalla. Nietoperze również zarobią na tej operacji.

João Cancelo nie zabawił długo w Turynie. 25-letniego reprezentanta Portugalii skusił projekt Pepa Guardioli. Klub z Manchesteru zapłacił za niego około 30 mln euro oraz dołożył do transakcji Danilo.

Ponieważ obrońca grał w stolicy Turii między 20 a 22 roku życia, Valencii, jako klubowi, który formalnie go ukształtował, należy się 1,5% kwoty, na którą szacowany jest transfer. Juventus wycenił operację na 60-65 mln euro (kwoty podawane przez media różnią się – przyp. red.), a co za tym idzie do kasy klubowej na Mestalla w najlepszym razie trafi 975 000 tys. euro. Cancelo nieco ponad rok temu przeniósł się do Juventusu w zamian za 40 mln euro.

Przy okazji warto wspomnieć, że dzisiejszy transfer Víctora Ruiza z Villarrealu do Beşiktaşu sprawił, że na podobnej zasadzie solidarności Valencia otrzyma 15 000 euro. Całkowita kwota transakcji zamknęła się w 3 mln, a klubowi z Mestalla przysługiwało 0,5% w związku z tym, że obrońca został zarejestrowany do gry jako piłkarz Los che w wieku 23 lat.

Emocjonalne pożegnanie Cancelo z Valencią

Kategoria: Ogólne | Źródło: SuperDeporte / ElDesmarque