Strona główna

Valencia i WHU walczą o Maxiego Gómeza

Michał Kosim | 17.06.2019; 17:10

Los Ches bliżej zatrudnienia Urugwajczyka

Valencia wybrała swój główny cel transferowy jeśli chodzi o wzmocnienie linii ataku. Jest nim Maxi Gómez, 22-letni napastnik Celty Vigo. Największym rywalem „Nietoperzy” w walce o podpis Gómeza jest obecnie West Ham United, jednak media w Hiszpanii są zgodne, że to Blanquinegros mają większe szanse na dopięcie transferu.

Jak w sobotę podało Sky Sports, Celta Vigo miała przyjąć oferty Valencii i West Hamu opiewające na około 32,5 mln € plus zmienne. Tym samym ostatnie słowo należałoby do rosłego napastnika, którego kontrakt ważny jest do 2022 roku i zawiera klauzulę wykupu w wysokości 50 mln €.

Za Valencią przemawia to, że piłkarz nie musiałby zmieniać ligi, występowałby w Lidze Mistrzów i miałby zapewnione to, że będzie pełnił na Mestalla ważną rolę – tym bardziej, że jedynym napastnikiem pewnym pozostania w zespole zdaje się być Kevin Gameiro. „Młoty” mogłyby mu z kolei zapewnić lepsze warunki finansowe, a projekt Manuela Pellegriniego, który zabiegał o Urugwajczyka w dwóch poprzednich oknach transferowych, zyskuje na powadze w świetle ostatnich transferów klubu. Do ekipy z London Stadium dołączył m.in. Pablo Fornals. Pellegrini preferuje jednak grę na jednego napastnika, więc Gómez mógłby mieć mniejszą pewność bycia zawodnikiem podstawowego składu. Szczególnie jeśli w klubie zostanie Marko Arnautović.

Odmienne informacje niż Sky Sports wkrótce później podał The Guardian. Zdaniem angielskiej gazety West Ham obawia się, że to Los Ches wygrają walkę o podpis Maximiliano Gómeza, a ich oferta miała zostać odrzucona. Także lokalne Faro de Vigo, powołując się na źródła zbliżone do klubu, stwierdza, że klub z Premier League usłyszał od Celty „nie”.

Mina kartą przetargową?

Celta ma obecnie skupiać się na negocjacjach z Valencią, bowiem klub jest bardzo zainteresowany ściągnięciem z powrotem na Balaídos Santiego Miny i to w nim upatruje idealnego następcy Maxiego Gómeza. Celestes według Faro de Vigo mają wciąż oczekiwać za swojego zawodnika 25 mln € plus Mina, choć Radio Galega informuje o tym, że ich oczekiwania spadły do 20 mln € plus Mina.

Valencia jest z kolei skłonna kupić Urugwajczyka dopłacając do wymiany 15 mln €. W związku z trwającym Copa América, Celta Vigo nie będzie się raczej spieszyć ze sprzedażą swojego gracza i takie przekonanie ma również panować w klubie z Walencji. Negocjacje są jednak na dobrej drodze ku temu, by strzelec 31 goli na przestrzeni dwóch ostatnich sezonów LaLiga trafił tego lata na Estadio Mestalla.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: Faro de Vigo | El Desmarque | inne