Strona główna

Chelsea z ofertą za Guedesa

Adam Musialik | 10.06.2019; 19:52

Portugalczyk na celowniku The Blues

Gonçalo Guedes miał w ostatnim sezonie wahania formy i długo nie mógł uporać się ze skutkami kontuzji. Mimo to wciąż znajduje się pod obserwacją wielu czołowych klubów. Chelsea widzi w nim następcę Edena Hazarda.

Jak informuje portal Plaza Deportiva, klub z Mestalla rozmawiał z Jorge Mendesem na temat transferu jego klienta do Chelsea. Angielska drużyna złożyła odwołanie od zakazu transferowego i zostanie on przełożony na zimę i lato 2020 roku, więc w najbliższych miesiącach będzie koniecznie chciała wzmocnić swoją kadrę. Eden Hazard został kilka dni temu piłkarzem Realu Madryt. W jego miejsce drużyna ze Stamford Bridge ściągnęła już Christian Pulisicia, ale nie chce na tym poprzestać.

Mendes poinformował włodarzy Los Ches, że Portugalczyk otrzymał kilka ofert dla swojego rodaka, głównie z Premier League. Do 1 lipca Valencia musi zarobić 30 milionów ze sprzedaży zawodników, aby uregulować Financial Fair Play, ale oferta Chelsea w wysokości 70 milionów euro została jednak odrzucona. Intencją klubu jest pozostanie Guedesa na Mestalla i na stałe przesunięcie go do linii ataku, w miejsce Rodrigo Moreno. To właśnie Hiszpan prawdopodobnie opuści klub, jeśli wpłynie za niego oferta około w kwocie 40 milionów euro.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: PlazaDeportiva