Strona główna

„Cholo” zagina parol na Gabriela Paulistę

Bartek Deptuła | 10.06.2019; 11:51

Obrońca na celowniku

Valencia, pomimo trudniejszych początków, ma za sobą bardzo udany sezon. Taki obrót spraw spowodował, iż wiele zespołów w letnim okienku transferowym będzie przejawiać zainteresowanie zawodnikami, którzy są odpowiedzialni za końcowy sukces. Jednym z takich graczy jest bez wątpienia Gabriel Paulista, o którego będzie walczyć między innymi Atlético.

Już w zimie ówczesny trener Manchesteru United, José Mourinho, nalegał na środowisko gracza pytając, czy ten będzie gotowy wzmocnić obronę „Czerwonych Diabłów”, biorąc pod uwagę problem jakości w tej formacji w drużynie z Old Trafford. Pomimo nalegań portugalskiego trenera, Gabriel nie chciał przenieść się na Wyspy Brytyjskie.

Aktualnie zainteresowanie 28-letnim Brazylijczykiem wydaje się być nieco bliższe ze strony Atlético, które potrzebuje wzmocnień w defensywie po stracie dwóch czołowych postaci, Diego Godina oraz Lucasa Hernándeza. Lista życzeń Diego Simeone jest szeroka, w pierwszej kolejności mówi się o Nicolasie Otamendim z Manchesteru City czy Mario Hermoso z Espanyolu, jednak „Cholo” również w samych superlatywach wypowiada się na temat Paulisty, którego mocno ceni za jego siłę i waleczność na boisku. Są to czynniki na które argentyński szkoleniowiec kładzie duży nacisk i charakteryzują grę zespołu z Wanda Metropolitano.

Co więcej, biorąc pod uwagę zaangażowanie ze strony brazylijskiego obrońcy zeszłej zimy i dobrą harmonię między obiema stronami, nie wyklucza się, że Valencia CF zrozumie, iż ma moralny dług wobec defensora i przystąpi do rozmów, aby „nagrodzić” zawodnika za zaufanie, które okazał w momencie odrzucenia oferty z Manchesteru United.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: PlazaDeportiva