Strona główna

Pedro Porro bardzo blisko Valencii

Adam Musialik | 08.06.2019; 10:58

Transfer kwestią godzin?

Jak informuje dziennik Plaza Deportiva, Pedro Porro jest o krok od dołączenia do Valencii. 19-latek był jednym z odkryć ostatniego sezonu La Liga i Girona pogodziła się już z jego stratą.

Obecnie piłkarz skoncentrowany jest na występach dla reprezentacji Hiszpanii U-21, ale jest praktycznie pewien, że jego przyszłość to Mestalla. Valencia chciałaby go kupić i wypożyczyć do innego klubu z La Liga, gdzie mógłby liczyć na regularne występy i rozwój. Niewykluczone jednak, że dobre występy w pretemporadzie zaprocentują włączeniem do kadry już na sezon 2019/20.

Według Diari de Girona, rodzina Pedro Porro opuściła swój dom w mieście i powiedziała swoim sąsiadom, że nie wrócą tam po wakacjach, ponieważ przyszłość gracza jest daleko od Katalonii. W tym sezonie Porro rozegrał 32 mecze ligowe (25 od pierwszej minuty) i zanotował cztery asysty. Po ostatnim przedłużeniu umowy, klauzula Porro wzrosła do 50 milionów euro, ale spadek Girony do drugiej ligi znacząco obniża kwotę transferu i ułatwia negocjacje.

To kolejny młody, zdolny zawodnik, którego ściągnie do Valencii Pablo Longoria. Ściągnięci wcześniej: Jorge Sáenz, Manu Vallejo, Jason i Salva Ruiz też czekają na swoją szansę. Wkrótce ma dołączyć do nich Pedro Porro, a w przyszłości mogą stanowić o sile Valencii.

Kategoria: Ogólne | Źródło: PlazaDeportiva