Strona główna

Valencia nie wykupi Maksimovicia

Karol Kotlarz | 30.05.2019; 14:15

Oficjalny komunikat klubu

Wbrew wcześniejszym doniesieniom, Los Ches nie zdecydowali się na odkupienie Nemanji Maksimovicia, sprzedanego rok temu do Getafe. Zamiast tego Valencia otrzyma pięć milionów euro oraz zachowa procent od przyszłego transferu pomocnika.

Oficjalny komunikat Valencii CF:

Valencia CF osiągnęła w ten czwartek finansowe porozumienie z Getafe CF, w którym zrzeka się opcji wykupu Nemanji Maksimovicia. Valencia CF otrzyma jednakże procent z przyszłej sprzedaży pomocnika.

Opcja wykupu serbskiego pomocnika ustalona przy jego transferze wynosiła 7,5 mln €. Biorąc pod uwagę wzmożone zainteresowanie klubów usługami Maksimovicia, pojawiały się plotki o aktywowaniu opcji wykupu i sprzedaniu pomocnika za wyższą cenę lub włączeniu go do składu Los Ches.

Valencia i Getafe zmieniły jednak warunki umowy. Na konto Valencii trafi 5 mln €. Dodatkowo klub z Mestalla zachował 30 procent od przyszłej sprzedaży pomocnika. Nemanja Maksimović trafił do Valencii latem 2017 roku na zasadzie wolnego transferu. Po roku został sprzedany do Getafe za około 5,5 mln €.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: valenciacf.com | PlazaDeportiva