Strona główna

Wolverhampton zainteresowane Diakhabym

Michał Muszyński | 29.05.2019; 13:52

Francuz przykuł uwagę Nuno

Dobry sezon Valencii sprawił, iż wielu jej zawodników wzbudziło zainteresowanie innych klubów. Jednym z nich jest Mouctar Diakhaby, który zwrócił na siebie uwagę byłego szkoleniowca Valencii, a aktualnego trenera Wolverhampton — Nuno Espírito Santo.

Według francuskiej gazety L’Equipe, stoper Valencii wzbudził zainteresowanie siódmej drużyny minionego sezonu Premier League, Wolverhampton. Francuz dołączył do zespołu „Nietoperzy” zeszłego lata za kwotę 15 mln € z Olympique Lyon. Valencia transfer Diakhaby’ego potraktowała jako inwestycję na przyszłość, chociaż już w pierwszym sezonie stoper wielokrotnie pokazywał się z dobrej strony. Mimo młodego wieku wystąpił w 38 spotkaniach, w których łącznie rozegrał 2841 minut.

Valencia będzie musiała w pierwszej kolejności rozstrzygnąć kwestię przyszłości innych środkowych obrońców, takich jak powracający do drużyny z wypożyczenia Vezo i Murillo. Na Mestalla nie pozostanie Facundo Roncaglia, który pomimo dobrego startu w ekipie „Nietoeprzy” obniżył loty, czego efektem będzie powrót do Celty Vigo. Los Ches liczą na przedłużenie kontraktu z Ezequielem Garayem i wówczas podejmą decyzję co do przyszłości Diakhaby’ego czy także Paulisty.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: L'Equipe | Marca