Wypożyczeni – raport

Adam Musialik | 15.05.2019; 09:29

Pięciu z dziewięciu piłkarzy Valencii przebywających na wypożyczeniu w innych klubach pojawiło się na murawie w poprzednim tygodniu. Zapraszamy do lektury raportu przedstawiającego poczynania naszych graczy.

Jeison Murillo (FC Barcelona): Kolumbijski obrońca nie znalazł się w kadrze na spotkanie z Getafe, a Blaugrana wygrała ten mecz 2:0. Bardzo możliwe, że stoper dostanie jeszcze szansę w ostatniej ligowej kolejce.

Rúben Vezo (Levante): Jego zespół pokonał Gironę (2:1), a Portugalczyk spędził na boisku pełne 90 minut i zaliczył dobre zawody. To zwycięstwo dało zespołowi Żab utrzymanie w La Liga.

Aymen Abdennour (Marsylia):Tunezyjczyk od ponad roku nie zagrał dla Marsylii w Ligue 1. Nie inaczej było w ostatni weekend i obrońca znalazł się poza kadrą na mecz z Lyonem (0:3).

Uroš Račić (Tenerife): Serbski pomocnik spędził na boisku 90 minut, a jego drużyna poniosła porażkę z Granadą (1:2). Zawodnik nie wyróżnił się niczym szczególnym, ale ogółem jest podstawowym graczem zespołu i rzadko podlega rotacji.

Fran Villalba (Numancia): Jego zespół wygrał 2:0 z Alcorcon, a pomocnik spędził na murawie pełne 90 minut. Ostatnio ma nieco gorszy okres, ale trener López Garai konsekwentnie ufa 21-latkowi.

Álex Blanco (Alavés): Skrzydłowy nie znalazł się w kadrze na wyjazdowe spotkanie z... Valencią, które jego zespół przegrał 1:3. Od czasu wypożyczenia do Vitorii, tylko raz wszedł z ławki rezerwowych i rozegrał całe 9 minut.

Álvaro Medrán (Rayo Vallecano): Pomocnik w starciu z Valladolid (1:2) zdobył bramkę, ale niewiele pomogło to drużynie spod Madrytu, która po roku przerwy wróci do drugiej ligi.

Nacho Gil (Elche): Wychowanek Valencii leczy kontuzję mięśniową. Nie wiadomo kiedy wróci do gry.

Simone Zaza (Torino): Włoch trafił do siatki po raz 4 w sezonie, a jego zespół pokonał 3:2 Sassuolo. Napastnik zdobył gola na 2:2, po tym jak ponad pół godziny wcześniej pojawił się na placu gry.