Strona główna

Marcelino z nagrodą im. Miguela Muñoza

Karol Kotlarz | 12.11.2018; 19:06

Wyróżnienie dla trenera Valencii

Dziennik Marca przyznał nagrody dla piłkarzy i trenerów w kilku kategoriach. W tym roku wyróżnienie dla najlepszego szkoleniowca LaLiga za sezon 2017/2018 otrzymał Marcelino García Toral.

Nagroda imienia Miguela Muñoza przyznawana jest dla trenera, który w poprzedniej ligowej kampanii uzyskał najwięcej punktów w systemie oceny dziennikarzy Marki. Marcelino uzyskał 69 oczek, co pozwoliło mu sięgnąć po wyróżnienie. To już trzecia taka nagroda dla szkoleniowca z Asturii, który wcześniej uzyskał ją za sezon 2006/2007 w barwach Recreativo oraz w sezonie 2008/2009, kiedy prowadził Saragossę (nagroda przyznawana jest oddzielnie dla trenerów LaLiga oraz Segunda División – przyp. red.).

„Poprzedni sezon był znakomity, udział w tej nagrodzie mieli wszyscy zawodnicy, a dedykuję ją drużynie i mojej rodzinie. Chciałbym podziękować dziennikowi Marca za tę nagrodę. Mamy świetną drużynę, obecnie nie uzyskujemy pożądanych rezultatów, ale mamy pewność, że możemy je osiągnąć. Mamy sporo remisów, 8 w 12 meczach, ale jestem pewny, że przekujemy je w wygrane” – powiedział Marcelino po odebraniu nagrody.

W tegorocznej gali, która odbyła się w Barcelonie, nagrodzeni zostali ponadto (tylko LaLiga):

Lionel Messi (Barcelona) - Trofeo Pichichi (najlepszy strzelec); Trofeo Di Stéfano (najlepszy zawodnik);

Iago Aspas (Celta) – Trofeo Zarra (najlepszy hiszpański strzelec);

Jan Oblak (Atlético) – Trofeo Zamora (najlepszy golkiper);

Carlos Del Cerro Grande – Trofeo Guruceta (najlepszy sędzia);

Chema (Levante) – Trofeo Gol de Oro (najładniejsza bramka poprzedniego sezonu).

Kategoria: Ogólne | Źródło: Marca