Pierwsza wygrana w Lidze Mistrzów

Karol Kotlarz | 07.11.2018; 21:04

Trzy punkty dla Valencii

Po raz pierwszy w tej edycji Ligi Mistrzów na konto Los Ches trafia komplet punktów. Valencia przed własną publicznością wygrywa z Young Boys 3:1. Bramki dla gospodarzy zdobyli: Soler oraz dwukrotnie Mina, zaś dla przyjezdnych trafienie zanotował Assale.

Mecz z Young Boys miał być okazją do nawiązania walki i przedłużenia szans na awans Valencii do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Marcelino zdecydował, że pośle do boju tę samą jedenastkę, którą wybrał wcześniej na ligowe starcie z Gironą. Od początku spotkania obie strony chciały przejąć inicjatywę. Zespół gości stwarzał zagrożenie zwłaszcza po uderzeniach z dystansu.

Worek z bramkami rozwiązał się w 14 minucie meczu, kiedy to akcję prawą stroną przeprowadziła Valencia. Rodrigo wypuścił podaniem wychodzącego na pozycję Solera, a pomocnik oddał strzał na bramkę. Futbolówka trafiła w słupek i wylądowała pod nogami Santiego Miny, który po chwili umieścił ją w siatce. 1:0!

Coraz śmielsze poczynania drużyny przyjezdnej sprawiły, że doszło do wyrównania stanu spotkania. W 38 minucie meczu Young Boys przeprowadziło akcję prawym skrzydłem, a piłkę ostatecznie otrzymał niepilnowany w polu karnym Assalé. Piłkarz rodem z Wybrzeża Kości Słoniowej niskim strzałem w długi róg pokonał Neto. 1:1.

Remisowy wynik utrzymał się jedynie przez kolejne cztery minuty. Ponownie zagrożenie bramce gości przyniosła akcja z prawej strony boiska. Przed polem karnym piłkę otrzymał Soler, który z pierwszej piłki dośrodkował na szósty metr. Tam obrońcom Young Boys urwał się Santi Mina, który skierował nogą futbolówkę do bramki. 2:1!

W końcówce pierwszej części spotkania rywale mogli wyrównać, ale strzał Ngamaleu z woleja poszybował wysoko nad poprzeczką. Do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 2:1 dla „Nietoperzy”.

Po zmianie stron to goście stworzyli sobie groźną okazję, kiedy to po dośrodkowaniu Mbabu strzał głową oddał Hoarau. Dodatkowo strzałem z dystansu popisał się Fassnacht, ale uderzenie minęło bramkę. Ostateczny cios zadała jednak Valencia. W 56 minucie meczu prawym skrzydłem pędził Soler, po czym wpadł w pole karne i strzałem w długi róg bramki gości pokonał golkipera rywali. 3:1!

Zespół Young Boys próbował odrabiać straty, ale zagrożenie stwarzali jedynie po strzałach sprzed pola karnego. Marcelino zdecydował, że na placu gry pojawią się Gameiro i Ferran, którzy zmienili odpowiednio Minę i Guedesa. Drużyna gości kończyła mecz w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartkę otrzymał Sékou Sanogo za faul na Coquelinie. Okazję do podwyższenia wyniku meczu miał również Wass, który oddał strzał po podaniu Gameiro, jednak uderzenie Duńczyka zatrzymał golkiper rywali.

Więcej bramek kibice zgromadzeni na Mestalla już nie obejrzeli, w związku z czym mecz zakończył się wygraną Valencii 3:1. Jest to pierwsze zwycięstwo „Nietoperzy” w tegorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów.