Strona główna

Powołania na mecze międzypaństwowe

Michał Muszyński | 03.09.2018; 21:05

Dziesięciu Valencianistas w kadrach

Przed nami pierwsza przerwa na mecze międzypaństwowe w niedawno rozpoczętym sezonie 2018/2019. Którzy z piłkarzy „Nietoperzy” zaprezentują się w narodowych barwach z dobrej strony?

W spotkaniach Ligi Narodów UEFA w barwach La Furia Roja okazję do zagrania będą mieli Rodrigo Moreno oraz Jose Luis Gayà. Reprezentacja Hiszpanii rozgrywki otworzy spotkaniami z Anglią (8 września) oraz Chorwacją (11 września). W szerokiej kadrze Luisa Enrique znaleźli się także Daniel Parejo, Carlos Soler oraz Santi Mina. Carlos Soler ostatecznie znalazł się w kadrze reprezentacji La Furia Roja do lat 21 na spotkania w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy do lat 21, które odbędą się we Włoszech i San Marino. Młodzi Hiszpanie zmierzą się z Albanią (6 września) oraz Irlandią Północną (11 września). W reprezentacji Serbii u-21 zagra również Uros Račić.

Do reprezentacji Portugalii powołanie natomiast otrzymał najnowszy nabytek Los Ches, Gonçalo Guedes. Portugalczycy zaczną od towarzyskiego meczu z Chorwacją, który zostanie rozegrany 6 września. O punkty gracze Fernando Santosa zagrają dopiero 10 września w Lidze Narodów z Włochami, do kadry których powołanie otrzymał Simone Zaza, przebywający na wypożyczeniu w Torino. Michy Batshuayi będzie miał okazję poprawić swój strzelecki dorobek w spotkaniach reprezentacji Belgii w towarzyskim spotkaniu ze Szkocją (7 września) oraz meczu w Lidze Narodów z Islandią (11 września). W ostatecznej kadrze reprezentacji Kolumbii na towarzyskie mecze z Wenezuelą i Argentyną w Stanach Zjednoczonych znalazł się Jeison Murillo, który ostatnio nie może narzekać na nadmiar gry w Valencii.

Do reprezentacji Republiki Środkowoafrykańskiej powołanie otrzymał Geoffrey Kondogbia, jednak Marcelino uważa, iż pomocnik nie będzie w stanie udać się na zgrupowanie kadry narodowej, z powodu kontuzji. Reprezentacja Republiki Środkowoafrykańskiej 9 września rozegra w Gwinei mecz z gospodarzami, ważny dla końcowego układu tabeli w kontekście awansu do przyszłorocznego czempionatu Afryki. Okazję do debiutu w narodowych barwach będzie miał portero „Nietoperzy” – Neto. Canarinhos rozegrają dwa mecze towarzyskie w Stanach Zjednoczonych o czym pisaliśmy wcześniej.

Kategoria: Reprezentacje | Źródło: własne | El Desmarque Valencia