Strona główna

Przestroga dla wychowanków. Villar opuści VCF

Michał Kosim | 06.07.2018; 00:35

Valencia traci utalentowanego pomocnika

Chytry dwa razy traci – to przysłowie idealnie opisuje przypadek Gonzalo Villara, który mimo wielu ofert przedłużenia umowy i roku wciąż obowiązującego kontraktu wkrótce pożegna się z Valencią. Mateu Alemany zapewnił, że gracz nie założy już koszulki Los Ches.

Właśnie dyrektor generalny „Nietoperzy” wyjaśnił całe zamieszanie podczas konferencji prasowej, która odbyła się w ten czwartek:

(Gonzalo Villar) ma kontrakt ważny jeszcze przez rok i rozpoczął negocjacje z pewnym klubem, który – co jest wyjątkowo interesujące – jest blisko związany z agencją, która dba o jego interesy, a którego to klubu nazwy nie będę ujawniał. Od miesiąca negocjowaliśmy z graczem w kwestii przedłużenia umowy o dwa-trzy lata, proponując dobre ekonomiczne warunki. Agenci stale odrzucali te oferty w oparciu o kontrakt. Niespodziewanie gracz, za poradą swoich agentów, w drugim tygodniu czerwca przysłał nam burofax, przedstawiający jego ocenę w odniesieniu do tego kontraktu, rozumiejąc, że wygasa on z dniem 30 czerwca pod klauzulą FIFA. Przestudiowaliśmy ten przypadek i okazało się jasne, że nie jest to zgodne z realiami, w związku z czym stanęliśmy w sytuacji jednostronnego rozwiązania kontraktu. Dlatego postanowiliśmy wycofać ofertę jego przedłużenia i powołać się na klauzulę, która wynosi 8 mln €. Pozostaliśmy stanowczy i wystąpilibyśmy przeciwko jego nowemu klubowi o tę kwotę. W tę środę, 4 lipca, Gonzalo i jego rodzice z jego inicjatywy przyszli do klubu. Był miły, tak jak jego rodzice. Zrozumieli swój błąd i to, że byli pod presją i wpływem jego agentów, ale nie zwalnia go to z wzięcia na siebie odpowiedzialności.

Najważniejszą kwestią jest to, że Valencia CF nie chce mieć w szeregach swojej szkółki zawodników, którzy przedkładają interesy finansowe nad sportowe lub tych, którzy nie chcą grać dla Valencii. Zauważyli swój błąd dlatego, że sytuacja piłkarza stałaby się bardzo skomplikowana. Po jego przeprosinach klub zadecydował, że nie będzie on grał dla Valencii i poszukamy najlepszego rozwiązania dla niego, by mógł grać dla innego klubu, robiąc ukłon w jego stronę, jednak zachowując znaczną część jego praw pod kątem finansowym, by zabezpieczyć nas na przyszłość, ale nie zachowując praw sportowych, bo już nam na nich nie zależy. Taka postawa będzie nieugięta wobec klubów lub agentów, którzy będą próbowali zmącić spuściznę klubu, którą jest nasza szkółka.

Sam Gonzalo Villar – który otrzymał szansę debiutu w pierwszym zespole Valencii w majowym sparingu z Al Nassr i miał szansę na udział w pretemporadzie pierwszego zespołu lub wypożyczenie w celu zbierania doświadczenia – za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że odniesie się do całego zajścia w ciągu najbliższych dni.

Kategoria: Ogólne | Źródło: valenciacf.com | El Desmarque