Strona główna

Cancelo na testach medycznych w Juve

Karol Kotlarz | 24.06.2018; 23:06

Transfer na ostatniej prostej

Saga z przenosinami João Cancelo wydaje się dobiegać końca. Obrońca jest bliski transferu do Juventusu, po tym jak oba kluby porozumiały się w sprawie warunków przenosin. Portugalczyk w najbliższych dniach uda się na testy medyczne.

Zdaniem hiszpańskiej prasy, do porozumienia między klubami miało dojść już nawet dwa tygodnie temu, a jedyną przeszkodą w finalizacji transferu okazała się kwota, za jaką Cancelo ma przenieść się do Juventusu. Włosi oferowali wypożyczenie Portugalczyka za 5 mln € i płatność 35 mln € po sezonie, a następnie 15 mln € plus transfer Marko Pjacy. Na powyższe warunki działacze Valencii nie byli w stanie przystać.

Ostateczna oferta, na jaką zgodzili się włodarze „Nietoperzy” to roczne wypożyczenie Cancelo za 12-15 mln €. Dodatkowo Juventus dopłaci za transfer obrońcy przez kolejne dwa lata. Ostateczna kwota przenosin Portugalczyka zamknie się w 40 mln €. Taka forma płatności miałaby znacznie pomóc w rozwiązaniu przeszkód związanych z finansowym fair play.

Cancelo wróci tym samym z wakacji prosto do Turynu, gdzie w poniedziałek i wtorek czekają go obowiązkowe testy medyczne. Jeśli przejdzie je pomyślnie, transfer zostanie dokonany. Według doniesień włoskich mediów, podpisze on 5-letni kontrakt.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: SuperDeporte | Itasportpress.it