Strona główna

Gracze Valencii na mundialu

Michał Kosim | 13.06.2018; 18:02

Już w czwartek początek turnieju

Valencię podczas Mistrzostw Świata w Rosji będzie reprezentować jedynie Rodrigo Moreno oraz wypożyczony z PSG Gonçalo Guedes, którego Los Ches chcą zatrzymać u siebie na stałe. Sprawdźcie, kiedy będziecie mogli oglądać ich w akcji.

Mimo bardzo dobrego sezonu Valencii, na mundial w Rosji nie pojechało kilku graczy, których nieobecność w narodowych kadrach jest niespodzianką – mowa m.in. o Neto, Cancelo oraz Kondogbii. Powołań nie otrzymali także Abdennour czy Nani, wcześniej regularni kadrowicze, co zapewne utrudni Valencii ich sprzedaż tego lata. Mistrzowska impreza może natomiast zaważyć na przyszłości dwóch innych piłkarzy: Rodrigo Moreno i Gonçalo Guedesa.

Co ciekawe, Rodrigo i Guedes staną naprzeciw siebie już w pierwszej kolejce grupy B. Pojedynek Portugalii z Hiszpanią odbędzie się 15 czerwca o 20:00. Później La Furia Roja zmierzy się z Iranem (20.06, godz. 20:00) oraz Maroko (25.06, godz. 20:00). Portugalia podejmie obie ekipy w odwrotnej kolejności: mecz z Maroko zostanie rozegrany 20 czerwca o 14:00, natomiast z Iranem – 25 czerwca o 20:00.

Reprezentacja, która zajmie drugie miejsce w grupie B wystąpi w meczu 1/8 finału 30 czerwca o 20:00, natomiast zwycięzca grupowych zmagań zagra dzień później – 1 lipca o 16:00.

W przypadku awansu Hiszpanii i/lub Portugalii do dalszej fazy pucharowej zamieścimy odpowiednią aktualizację.

Kategoria: Reprezentacje | Źródło: własne