Strona główna

Tureckie kluby zainteresowane Abdennourem

Michał Muszyński | 12.06.2018; 16:23

Fenerbahçe i Galatasaray obserwują stopera

Czołowe kluby z największego miasta Turcji myślą o tunezyjskim stoperze, którego obowiązuje jeszcze rok wypożyczenia w Olympique Marsylia. Trener francuskiej ekipy, Rudi Garcia nie widzi obrońcy w swojej wizji drużyny na przyszły sezon.

Jak donosi Mercato365, Aymen Abdennour znalazł się w orbicie zainteresowań dwóch czołowych klubów tureckich – Fenerbahçe Stambuł i Galatasaray Stambuł. Tunezyjczyk ubiegłego sezonu w Olympique Marsylia nie może zaliczyć do udanych. Abdennoura obowiązuje jeszcze rok wypożyczenia, mimo to jego agent szuka piłkarzowi nowego pracodawcy. Stoper został pominięty przez selekcjonera reprezentacji Tunezji przy wyborze kadry na zbliżające się Mistrzostwa Świata FIFA w Rosji.

Wobec tego przed rosłym obrońcą pojawia się opcja transferu do jednego z tureckich gigantów. W zeszłym sezonie Abdennour odrzucił ofertę transferu do Zenitu Sankt Petersburg by wybrać ofertę Olympique Marsylia. W ekipie Les Phocéens jednak nie cieszył się zbyt dużym zaufaniem trenera Rudiego Garcii. 28-latek rozegrał zaledwie 11 spotkań w barwach francuskiej ekipy.

Valencia nie zamierza ponosić żadnych kosztów związanych z ewentualną zmianą klubu przez Abdennoura. Ciężar odpowiedzialności za przyszłość piłkarza spoczywa na nim samym oraz na marsylskiej ekipie. Galatasaray oraz Fenerbahçe są w stanie podołać finansowo pensji, jaką otrzymuje 28-letni stoper. Oczekiwaniom tym nie sprostał Toulouse FC, który również wykazywał chęć zakontraktowania Tunezyjczyka.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: plazadeportiva