Strona główna

Gameiro chce grać w Valencii

Michał Muszyński | 09.06.2018; 20:37

Francuz chce zmienić otoczenie

Kevin Gameiro myśli o zmianie klubu. Delantero Atlético Madryt chciałby jednak pozostać na Półwyspie Iberyjskim i jednocześnie wciąż brać udział w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzów. Jednym z klubów spełniających te warunki jest Valencia.

Napastnik Atlético Madryt chciałby trafić na Estadio Mestalla. Na korzyść walenckiego klubu przemawia fakt, iż Gameiro chciałby grać w hiszpańskiej drużynie, która będzie występować w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Innym czynnikiem działającym na korzyść Los Ches jest obecność na ławce trenera Marcelino, który rzekomo był zainteresowany sprowadzeniem Francuza rok temu. Obaj panowie mieli nawet odbyć rozmowę na temat przyszłości Kevina w mieście nad rzeką Turią.

Jednym z problemów jakie mogą mieć wpływ na przebieg sprawy są zarobki piłkarza w Madrycie. Gameiro zarabia na Wanda Metropolitano 3,5 mln € netto rocznie. Jest to kwota o wiele przewyższająca możliwości finansowe Valencii. 31-letniego napastnika obowiązują jeszcze dwa lata kontraktu z wicemistrzem Hiszpanii. W minionym sezonie Francuz wystąpił w barwach Los Colchoneros łącznie w 36 spotkaniach, w których zdobył 11 goli oraz zanotował cztery kluczowe podania.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: Marca