Strona główna

Celta nie przedłuży kontraktu z Wassem

Michał Muszyński | 09.06.2018; 11:44

Pomocnik dostaje wolną rękę

Prezydent Celty Vigo, Carlos Mouriño w czwartek rano podczas śniadania informacyjnego w Sede de Principe poinformował, iż piłkarzami, którzy tego lata będą mogli pożegnać się z klubem z Galicji są Daniel Wass oraz Iago Aspas.

Carlos Mouriño przyznał, że klub nie zamierza przedłużać kontraktu z duńskim pomocnikiem Danielem Wassem, a co za tym otwiera mu drzwi w celu ewentualnego transferu: „Wass nie jest dla nas problematyczną sprawą, zdecydowaliśmy się nie odnawiać z nim kontraktu”. Profil Wassa pasuje do preferowanego przez trenera Valencii Marcelino Garcii Torala. Duńczyk ma jeszcze rok ważnego kontraktu z Celtą Vigo, co chce wykorzystać klub ze stolicy Lewantu, który liczy na sprowadzenie go za kwotę 5 mln €.

Z drugiej strony prezydent Celty pozostaje nieugięty w kwestii Iago Aspasa i zapewnia, iż klub nie ma zamiaru sprzedawać napastnika za mniej niż 40 mln €:

Jego przyszłość? Nie znamy jej. Pewne jest to, że w mediach zauważyć można dużo plotek. Klub jak dotąd nie otrzymał oficjalnych ofert. Telefonów z zapytaniem czy sprzedamy Aspasa nie możemy traktować jako oficjalną ofertę kupna. Klub jest zarządzany przez nas, nie przez agentów czy zespoły z zewnątrz. Nie jesteśmy drużyną, która czeka aż jej gracze odejdą przy najbliższej okazji. Jeśli znajdzie się ktoś, kto zapłaci klauzulę odejścia Aspasa, wówczas odejdzie. Jedno jest pewne – ostateczna decyzja zawsze będzie należała do nas.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: SuperDeporte