Atletico- Valencia (zapowiedź)

Marcin90 | 08.09.2006; 20:29
Najciekawiej zapowiadającym się spotkaniem drugiej kolejki Primera Division jest mecz pomiędzy Atletico Madryt a Valencią. Odbędzie się on jutro o godzinie 22 w stolicy Hiszpanii na Estadio Vincente Calderon. Sędzią głównym spotania jest Medina Cantalejo.

Dobry początek

Obydwie drużyny bardzo dobrze rozpoczęły sezon. Valencia w premierowym spotkaniu pokonała Real Betis 2:1. Stołeczny zespół gościł natomiast w Santader, gdzie pokonał miejscowy Rancing 1:0 po bramce Fernando Torresa w 12 minucie. Atletico całą drugą połowę grało w dziesiątkę, po tym jak czerowny kartonik za faul ujrzał Grek Seitaridis.

Skład Atletico z meczu z Racingiem:

Leo Franco - Seitaridis, Pablo, Perea, Lopez - Jurado ( Gabi 46' ) , Costinha, Luccin, Petrov ( Valera 46') - Torres, Mista ( Aguero 67' )

Mista

Smaczku jutrzejszej rywalizacji dodaje fakt, iż w pierwszym składzie rywali zagra Mista. Zawodnik ten przez ostatnie 5 lat prezentował barwy Valencii. W tym czasie z "Nietoperzami" zdobył dwukrotnie Mistrzostwo Hiszpanii. W sezonie 2003/2004 walnie przyczynił się do zdobycia mistrzowskiego tytułu strzelając w rozgrywkach ligowych około 20 bramek. Później nie było już tak dobrze i przed tym sezonem zawodnik był zmuszony zmienić zespół. W jutrzejszym meczu z pewnością będzie miał dodatkową motywację i będzie chciał udowodnić Quique Sanchezowi Floresowi, że zbyt wcześnie postawił na nim krzyżyk. Mista z pewnością będzie sporym zagrożeniem dla Canizaresa.

Ostatnie wyniki meczów Atletico-Valencia na Estadio Vicente Calderon:

2005/2006 Atletico- Valencia 0:0
2004/2005 Atletico- Valencia 1:0
2003/2004 Atletico- Valencia 0:3
2002/2003 Atletico- Valencia 1:1

Valencia już dawno nie odniosła zwycięstwa z Atletico na wyjeździe i nie mamy nic przeciwko temu, aby powtórzył się wynik z sezonu 2003/2004 i aby ta passa została przerwana.

Przewidywane składy:

Atletico: Leo Franco; Valera, Pablo, Perea, Pernía; Jurado, Costinha, Luccin, Petrov; Fernando Torres, Mista

Valencia: Cañizares, Miguel, Ayala, Albiol, Moretti, Edu, Marchena, Vicente, Silva (Angulo) , Villa, Morientes

Jutrzejszy mecz nie ma zdecydowanego faworyta i możliwe jest każde rozstrzygnięcie. Mamy jednak nadzieje, że po meczu to my będziemy się mogli cieszyć ze zdobycia trzech punktów. Szanse na zwycięstwo są realne.