Portugalia półfinalistą Mistrzostw Świata.

Marcin90 | 03.07.2006; 09:56
Reprezentacja Portugalii awansowała do półfinału Mistrzostw Świata po zwycięstwie nad Anglią po serii rzutów karnych 3:1. Po regulaminowym czasie gry było 0:0. Dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia i potrzebny był konkurs "jedenastek", które skuteczniej egzekwowali podopieczni Luisa Felipe Scolariego.

W barwach Portugalii całe spotkanie rozegrał zawodnik Valencii- Miguel, który po raz kolejny potwierdził dobrą formę i zanotował bardzo dobry występ. Obrońca "Nietoperzy" grał świetnie w obronie, nie popełniał żadnych błędów i rozbijał ataki Anglików. Poza tym dobrze radził sobie w ofensywie. Angażował się w akcje Portugalczyków pod bramką Robinsona.

Szansę występu otrzymał także inny zawodnik Ches- Hugo Viana. Na boisku pojawił się w 75 minucie zastępując na środku pomocy Tiago. Swojego występu zawodnik Valencii wstydzić się nie musi, jednak na pewno nie może go uznać za tak udany, jak Miguela. W serii rzutów karnych Viana strzelał jako drugi i zawiódł. Piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek. Na szczęście Portugalia wygrała dzięki wyśmienitej postawie bramkarza Ricardo i nasz zawodnik nie poniósł żadnych konsekwencji.

Kategoria: | Źródło: własne