Strona główna

Valencia B awansuje do Segunda Divison B!

Tapczan | 24.06.2006; 23:46
Co się odwlecze to nie ucieczce, chciałoby się powiedzieć. Po tym jak w zeszłym roku w bardzo pechowych okolicznościach Valencia B przegrała batalię o promocję do Segunda Divison B, w tym sezonie młodzi Valencianistas sprostali już postawionemu przed nimi zadaniu. Podopieczni Luisa Sancheza Duque pokonali dziś Vilanovę 2-0 (pierwszy mecz 1-0), przypieczętowując tym samym swój awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Piłkarze Mestallety, tak bowiem od przyszłego sezonu nazywać się będzie druga drużyna "Blanquinegros", rozpoczęli to spotkanie z wielkim animuszem, starając się szybko odrobić bramkę straconą w wyjazdowym spotkaniu. Na efekty ich dominacji na boisku czekać trzeba było aż do 56 minuty, kiedy po zagraniu Nacho Insy bramkę zdobył Chispa. Nietoperze na tym nie poprzestali, próbując rozstrzygnąć losy meczu w regulaminowym czasie gry, co udało się w 81 minucie, gdy gola na wagę awansu zdobył najlepszy strzelec zespołu – Guerra. W końcowych sekundach meczu wynik konfrontacji mógł jeszcze ulec zmianie, bowiem trzy znakomite sytuacje wypracowali sobie goście, goalkeeper Valencii B – Alberto Maramma stanął jednak na wysokości zadania, ratując drużynę fantastycznymi interwencjami.

Gratulacje!

Składy obu drużyn:

Valencia CF ‘B’2: Marrama, Héctor Pilán, Cerra, Berna, Héctor Verdés, Pallardo, Pablo (Aníbal, min.77), Cristian, Guerra (Lombán, min. 88), ‘Chispa’, Nacho Insa (Montoro, min. 68). Trener: Luis Sánchez Duque.

Vilanova 0: Manel, Víctor, Valldosera, Alquezar, Boira, Sellarés, David, Triguero, César, Juanje (Alfonso, min. 61), Dani. trener: Santiago Palanca.

Gole:
1-0 min. 55 Chispa,
2-0 min. 81.Guerra

Arbiter: Burillo Navarro. Ukarał żółtą kartką Alfonso, Juanje i Gimeno (wszyscy Vilanova)

Fotki z meczu i celebracji awansu:

1 2 3 4 5 6 7 8 91011121314

Kategoria: | Źródło: valenciacf.es