Strona główna
Jutro zarząd klubu ogłosi zwycięzcę przetargu na budowę nowego stadionu Valencii. Decyzję w tej sprawie znamy jednak już dziś. Spośród 6 przedstawionych projektów, Juan Soler i powołana przez niego specjalna komisja wybrali już ten jeden, który za trzy lata stanie się nowym domem Valencianistas.

A zwycięzcą jest... Arena. Projekt niemieckiej firmy wywarł najlepsze wrażenie na działaczach klubu, którzy właśnie tak wyobrażali sobie "Nuevo Mestalla”. Lewantyńskie dzienniki informują dziś, ze Juan Soler w osobistej rozmowie z prezydentem Walencji Ritą Berberą zdradził, ze to właśnie architektom Areny ma zamiar powierzyć budowę nowego stadiony ”Blanquinegros”.

Projekt Areny zakładał budowę obiektu mogącego pomieścić 73.000 widzów, z zasuwanym dachem i kilkoma pawilonami handlowymi w środku. Po zatwierdzeniu umowy pomiędzy Valencią a niemiecką firmą, fundamenty nowego stadiony Nietoperzy postawione zostaną w marcu 2007 roku, natomiast zakończenie prac budowlanych przewiduje się na początek 2009 r.

Oficjalna decyzja dotycząca przetargu zostanie zakomunikowana na jutrzejszej konferencji prasowej, na której klub szykuje także inną niespodziankę. Jak donosi Radio Nou, Amedeo Carboni prowadził w ostatnich dniach negocjacje mające na celu zakontraktowanie lewego obrońcy, które zakończyły się sukcesem. Valencia ma zamiar ogłosić transfer jutro, a do tego czasu w tajemnicy ukrywa nazwisko nowego nabytku. Hiszpańscy dziennikarze przypuszczają, że w grę wchodzić mogą dwaj piłkarze grający z serie A – Marek Jankulovski z AC Milan oraz Manuel Pasqual z Fiorentiny. Na ile doniesienia te okażą się prawdę, przekonamy się jedna dopiero jutro.

Kategoria: | Źródło: lasprovincias.es/radioesport.es