Strona główna

Real Saragossa chce wypożyczyć... Aimara

Tapczan | 11.06.2006; 14:09
Przyszłość Pablo Aimara znajduje się coraz dalej Estadio Mestalla. Lewantyński klub skłonny jest sprzedać tego lata utalentowanego pomocnika, do jego siedziby natomiast zaczęły wpływać już dla niego pierwsze oferty. Jedną z nich jest propozycja Realu Saragossa, którego włodarze chcą Argentyńczyka... wypożyczyć, na okres dwóch sezonów z opcją transferu definitywnego.

Po odejściu Caniego, Savio oraz Toledo aragoński klub poszukuje następców dla swoich gwiazd. Na ich liście życzeń znaleźli się skrzydłowy Interu Mediolan Santiago Solari, niechciany w Barcelonie Javier Saviola, obrońca AC Milanu Marek Jankulovski oraz Pablo Aimar. Wysoko mierzący działacze Realu Saragossa mają nadzieję sfinalizować tego roku transfer przynajmniej jednego z tych piłkarzy. Ich priorytetem jest "El Payaso”, który nie tylko zapewniłby byłemu klubowi David Villi wyniki sportowe, ale także przychody finansowe, jako że Argentyńczyk jest osoba rozpoznawalną na całym świecie. Sytuacja ekonomiczna klubu z Saragossy uniemożliwia im jednak zakup Aimara, dlatego też włodarze tegorocznego finalisty Pucharu Hiszpanii wpadli na sprytny pomysł wypożyczenia go na okres dwóch lat, do czasu, gdy kończy mu się kontrakt z Valencią, chcąc dodatkowo uwzględnić w operacji możliwość transferu definitywnego.

Działaczom aragońskiego klubu poczucia humoru odmówić nie sposób, zapomnieli jednak najwyraźniej o tym, że Valencia wystawiła Aimara na listę transferową, by zarobić na jego sprzedaży pieniądze pozwalające wzmocnić skład przed zbliżającym się sezonem. Dlatego też ofertę wypożyczenia reprezentanta Albicelestes można w tej chwili skwitować jedynie pustym śmiechem, co miejmy nadzieję uczynią również prezydent Valencii Juan Soler i dyrektor sportowy klubu Amedeo Carboni.

Kategoria: | Źródło: lasprovincias.es