Valencia CF 5 - 3 Cadiz

Vicente | 03.04.2006; 14:21
Po porażce drugiej w tabeli Osasuny (z Getafe 4-0), piłkarze z Mestalla stanęli przed szansą wspięcia się na trzecie miejsce Primera Division.

Przed meczem nikt nie przypuszczał, iż spotkanie może być aż tak porywające. Prawdziwy popis strzelecki obu drużyn już w drugiej minucie rozpoczął Villa. Otrzymał on podanie od Baraji i wykorzystał pierwszą meczową szansę "Ches". Tylko 10 minut czekaliśmy na odpowiedź gości. Do bramki "Nietoperzy" trafił Enrique Ortiz. W drugiej części pierwszej połowy do siatki Cadiz w 33 minucie trafił jeszcze Angulo, a trzy minuty po nim Navarro. Do szatni gracze VCF schodzili z podniesionymi głowami - prowadzili bowiem 3-1 i nic nie wskazywało na lepszą i skuteczniejszą grę przyjezdnych.

W niespełna kwadrans po rozpoczęciu drugiej części spotkania po raz drugi na listę strzelców wpisał się Angulo. Koncówe pół godziny meczu zapowiadało się obiecująco. W 64. minucie do bramki Canizaresa piłkę posłał Sesma, a minute po nim ostatniego gola dla Valencii, podobnie jak pierwszego trafił Villa. Była to jego 18 bramka w tym sezonie. Ostatni gol meczu wpadł 12 min przed zakończeniem spotkania po strzale Sesmy. Ostatecznie spotkanie Valencii i Cadiz zakończyło się wynikiem 5-3.

Valencia 5 - 3 Cádiz