Włoska prasa chwali Valencię

Ruben | 23.02.2007; 19:48
Po zremisowanym 2:2 spotkaniu z Interem, gazety włoskie ciepło wypowiadają się o drużynie Valencii i o jej grze na San Siro. La Gazetta dello Sport chwali podopiecznych Quique i wróży Interowi trudną przeprawę na Mestalla.

Wyżej wymieniona gazeta w dzień po meczu na stronie tytułowej umieściła nagłówek 'Interowi będzie ciężko'. Włoscy dziennikarze zaznaczają, że Valencia to nie ta sama drużyna sprzed lat, z którą Inter radził sobie bez większych problemów.

Corriere dello Sport pisze o Ches: 'Silna, zgrana i dobrze zorganizowana drużyna z mocnym atakiem i równie dobrą obroną'. Pisząc o środowym meczu, wskazuje drugą połowę jako decydującą, kiedy Valencia przejęła inicjatywę, a Inter stracił 'błysk'.

Najwyżej ocenieni z zespołu 'Blanquinegros' zostali dwaj strzelcy bramek, David Villa i Silva. Włoscy dziennikarze wyrażali się bardzo ciepło o pracy Quique Floresa, który nie jest doceniany prze niektórych ludzi nawet we własnym klubie.

Odnośnie absencji Adriano w wyjściowej jedenastce gazeta cytuje wypowiedź Roberto Manciniego: "Adriano nie był zdolny do gry przez 90 minut". Dziennikarze spekulują, że Brazylijczyk dzień wcześniej zbyt hucznie obchodził swoje 25 urodziny.

Kategoria: | Źródło: Valencia HUI