Porażka z Las Palmas

Karol Kotlarz | 20.01.2018; 22:46

Czwarta przegrana w sezonie

Pomimo szybko zdobytej bramki przez Santi Minę, podopieczni Marcelino wyjeżdżają z Wysp Kanaryjskich bez punktów. Las Palmas wygrywa z Valencią 2:1 po golach Viery i Calleriego z rzutu karnego. Los Ches kończyli mecz w dziewiątkę po czerwonych kartkach dla Gabriela i Vezo.

Marcelino zaskoczył wszystkich składem, jaki wystawił na wyjazdowe spotkanie z Las Palmas, choć było to też podyktowane nieobecnością pauzującego za kartki Parejo czy kontuzjowanych Murillo i Solera. Szansę gry dostali między innymi Nacho Gil, Vezo, Maksimović czy Santi Mina. Na ławce rezerwowych mecz rozpoczęli zawodnicy podstawowego składu - Guedes, Garay i Zaza.

Pierwszą groźną sytuację do zdobycia bramki miała drużyna gości, kiedy po wrzutce Nacho Gila z rzutu rożnego Santi Mina uciekł obrońcy i uderzył głową na bramkę. Na posterunku był jednak Chichizola, który wybił futbolówkę na korner. Do piłki ponownie podszedł Gil i... powtórzył to, co zrobił przed chwilą. Tym razem jednak Mina ubiegł pilnujących go defensorów Las Palmas, wyskoczył wyżej niż oni i strzałem głową skierował piłkę do siatki. 1:0!

W 16. minucie spotkania mogło być już 2:0. Kondogbia odzyskał piłkę na własnej połowie, rozegrał ją z Nacho Gilem, ten zagrał do wybiegającego na czystą pozycję Miny, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Las Palmas. Napastnik Valencii oddał strzał, który odbił Chichizola, a futbolówka uderzyła w słupek.

Kilka minut później to gospodarze cieszyli się ze zdobytej bramki. Jonathan Viera oddał piłkę Penalbie, ten dośrodkował w pole karne Valencii do Calleriego, który klatką piersiową zagrał do wbiegającego bez żadnej opieki defensywy Viery, a ten skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Neto. 1:1!

Szanse na zdobycie gola mieli Maksimović i Nacho Gil, jednak ich strzały okazały się zbyt lekkie i golkiper gospodarzy nie miał problemu z ich obroną. Las Palmas również próbowało zdobyć kolejną bramkę, jednak strzał Tany minął bramkę, a uderzenie Viery z rzutu wolnego wyłapał Neto. Po akcji Nacho Gila i Lato strzał oddał też Rodrigo, jednak został zablokowany przez defensywę gospodarzy. Zespoły zeszły na przerwę z wynikiem 1:1.

Początek drugiej połowy meczu przyniosła szansę dla Las Palmas. Strzał Calleriego został jednak obroniony przez Neto. W 51. minucie spotkania we własnym polu karnym piłkę ręką zagrał Gabriel Paulista, w związku z czym arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy. Stoper Valencii otrzymał żółtą kartkę za zagranie i protesty, jednak nie mógł pogodzić się z decyzją sędziego i wdał się w nim w niepotrzebną dyskusję, w wyniku czego otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Jedenastkę na gola zamienił Calleri. 2:1!

Drużyna Las Palmas w kolejnych minutach próbowała podwyższyć rezultat, jednak strzały Tany czy Calleriego albo bronił Neto, albo były niecelne. Widząc oddalające się szanse na wygraną Marcelino zdecydował się wprowadzić rezerwowych. Na placu gry zameldowali się Guedes, Vietto i Zaza. W końcówce spotkania Los Ches stracili kolejnego zawodnika, po tym jak Ruben Vezo otrzymał drugą żółtą kartkę za faul. Pomimo osłabienia w postaci braku dwóch stoperów Valencia nie rezygnowała z prób wyrównania stanu meczu. Najbliższy szczęścia był Simone Zaza, którego strzał w doliczonym czasie gry minął o centymetry słupek bramki Las Palmas.

Valencia nie wykorzystała szansy na wskoczenie na drugą pozycję w lidze i odniosła czwartą porażkę w sezonie. Czerwone kartki dla dwóch stoperów oraz brak wciąż leczących kontuzje Murillo i Jimeneza sprawiają, że Marcelino może mieć problem z ustawieniem pary środkowych obrońców w kolejnym meczu ligowym, z Realem Madryt.

LaLiga, 20. kolejka: Las Palmas - Valencia CF 2:1 (1:1)

0:1 S.Mina (5'), 1:1 Viera (20'), 2:1 Calleri (53. k.)

UD Las Palmas: Chichizola, Ximo Navarro, Lemos (David Simón 46'), Gálvez, Dani Castellano, Gaby Peñalba (J. Castellano 79'), Hernán Toledo, Jonathan Viera, Tana, Jairo (Halilovic 76'), Calleri.

Valencia CF: Neto, Montoya, Ruben Vezo, Gabriel Paulista, Lato, Kondogbia, Maksimovic, Coquelin, Nacho Gil (Guedes 57'), Rodrigo (Vietto 68'), Santi Mina (Zaza 74').