Skromna wygrana nad Celtą

Karol Kotlarz | 09.12.2017; 22:42

Drugie miejsce w tabeli utrzymane

Podopieczni Marcelino po zdobyciu zaledwie punktu w dwóch ostatnich meczach, tym razem sięgnęli po trzy oczka w spotkaniu z Celtą. Bramki dla Valencii zdobyli Zaza oraz Parejo z rzutu karnego; dla gości trafił Aspas.

Pierwsza groźna sytuacja w meczu należała do Valencii: po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła do Rubena Vezo, który uderzył w słupek. W kolejnych minutach do głosu doszli goście, którzy stworzyli kilka sytuacji. Szczególnie aktywny pod bramką Neto był Pione Sisto. Podopieczni Marcelino nie pozostawali jednak bezczynni, czego efektem były uderzenia Zazy, Solera czy Gabriela.

W 28. minucie meczu rzut rożny wykonywał Dani Parejo, który posłał futbolówkę na bliższy słupek. Tam walkę z obrońcą Celty wygrał Simone Zaza, a następnie głową umieścił piłkę w bramce, zdobywając swoją dziesiątą bramkę w sezonie. 1:0!

Po stracie gola zawodnicy gości zaczęli poszukiwać szansy na wyrównanie. I tak strzał Hugo Mallo pewnie obronił Neto, zaś przy uderzeniu głową Aspasa brazylijski golkiper popisał się fantastyczną paradą, którą uchronił zespół przed utratą gola.

Do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 1:0 dla gospodarzy. Ledwo rozpoczęła się druga połowa spotkania, a zawodnicy Celty zdołali wyrównać stan meczu. Piłkę w pole karne dośrodkował Sisto, tam strzał Maxi Gómeza został zablokowany, jednak futbolówka trafiła do Iago Aspasa, który pokonał Neto.

Goście mieli również świetną okazję na drugą bramkę, kiedy po stracie Parejo wyprowadzili kontrę, jednak w ostatniej chwili zainterweniował Geoffrey Kondogbia, który zablokował próbującego oddać strzał Lobotkę. W odpowiedzi Carlos Soler oddał strzał z dystansu, który z problemami obronił Blanco.

Na placu gry pojawiło się dwóch nowych piłkarzy Valencii - za Solera i Rodrigo weszli Mina i Nacho Gil. Ten drugi w 80. minucie spotkania został sfaulowany w polu karnym Celty. Rzut karny na bramkę zamienił Dani Parejo, choć niewiele zabrakło, by Blanco obronił jedenastkę. 2:1!

Wygrana na Mestalla sprawiła, że Los Ches utrzymają drugą pozycję w tabeli ligowej. Niestety w kolejnym spotkaniu z Eibar nie będzie mógł zagrać strzelec bramki z Celtą, Simone Zaza, który otrzymał piątą żółtą kartkę i czeka go mecz przerwy.