Pewna wygrana nad Leganés

Karol Kotlarz | 04.11.2017; 15:05

Siódme zwycięstwo z rzędu

Podopieczni Marcelino stanęli na wysokości zadania i pewnie pokonali drużynę Leganés 3:0. Bramki dla Los Ches zdobyli: Dani Parejo, Rodrigo Moreno i Santi Mina. Jest to siódmy ligowy mecz z rzędu, który kończy się zdobyciem trzech punktów przez Valencię.

Spotkanie z Leganés było starciem drugiej drużyny z najlepszym wynikiem bramkowym po 10 spotkaniach (Valencia; 27 goli zdobytych), z drugą najlepszą defensywą w lidze (Leganes, 5 goli straconych). Przed gospodarzami stanęła również szansa na ustanowienie nowego rekordu wygranych z rzędu w lidze - nigdy wcześniej Los Ches nie zwyciężali w siedmiu kolejnych spotkaniach.

Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w drugiej minucie meczu, a stworzyli ją przyjezdni. Uderzenie Beauvue zostało jednak zatrzymane przez Neto. W 13. minucie spotkania przed polem karnym Leganes nieprzepisowo zatrzymany został Goncalo Guedes. Do rzutu wolnego podszedł kapitan Valencii, Dani Parejo, który oddał strzał pod podskakującymi zawodnikami tworzącymi mur, piłka odbiła się jeszcze od jednego z graczy stojących w nim i trafiła do bramki strzeżonej przez Cuéllara. 1:0!

Kilkanaście minut później bliski wyrównania był Eraso, który otrzymał dobre podanie w polu karnym, uwolnił się spod opieki obrońców i uderzył na bramkę strzeżoną przez Neto, jednak Brazylijczyk okazał się górą w tym starciu.

Po przerwie w idealnej sytuacji do podwyższenia wyniku spotkania znalazł się Goncalo Guedes. Portugalczyk zamarkował uderzenie, po czym oddał strzał na bramkę gości, który ostateczie trafił tylko w słupek bramki Cuéllara.

Na kolejnego gola kibice zgromadzeni na Mestalla czekali do 71. minuty meczu. Wprowadzony na boisko Andreas Pereira wykonał precyzyjne dośrodkowanie z prawej strony boiska w kierunku Rodrigo Moreno, który strzałem głową pokonał bramkarza rywali. 2:0!

W 81. minucie meczu do piłki odbitej przez Cuéllara w polu karnym Leganes dopadł wprowadzony kilka minut wcześniej Santi Mina. Hiszpan został sfaulowany przez Diego Rico, w związku z czym arbiter podyktował jedenastkę. Rzut karny na gola zamienił sam poszkodowany. 3:0!

Wygrywając Valencia ustanowiła swój nowy rekord zwycięstw z rzędu w lidze - "Nietoperze" wygrali w siedmiu kolejnych spotkaniach. W tym sezonie na koncie Los Ches próżno szukać porażki. Imponuje ofensywa - po raz ostatni w pierwszych 11 kolejkach ligowych 30 goli Valencia miała w... 1954 roku.

La Liga, 11. kolejka: VALENCIA CF 3:0 (1:0) LEGANES

Gole: 1:0 Parejo, 2:0 Rodrigo, 3:0 Santi Mina (k.)

Valencia CF: Neto, Montoya, Murillo, Garay, Gaya, Kondogbia, Parejo, Carlos Soler (Andreas, 63’), Guedes, Rodrigo (Lato, 84’), Zaza (Santi Mina, 77’).

CD Leganés: Cuéllar, Zaldúa (Tito, 75’), Ezequiel, Siovas, Rico, Darko, Erik Morán (Gumbau, 59’), Eraso (El Zhar, 68’), Gabriel, Szymanowski, Beauvue.