Anoeta zdobyta!

Karol Kotlarz | 24.09.2017; 22:53

Real Sociedad 2 (1:1) 3 Valencia CF

Po raz pierwszy od siedmiu lat Los Ches udało się wywieźć z Anoeta trzy punkty. Spotkanie pomiędzy Valencią a Realem Sociedad, które obie ekipy kończyły w dziesiątkę, zakończyło się wygraną gości 3:2, a bramki dla "Nietoperzy" zdobywali Rodrigo Moreno, Nacho Vidal i Simone Zaza.

Spotkanie pomiędzy Realem Sociedad a Valencią rozpoczęło się od nieśmiałych ataków z obu stron. Pierwszą groźną sytuację goście przeprowadzili po kontrataku, podczas którego Simone Zaza dogrywał piłkę z prawej strony pola karnego na wchodzącego Rodrigo Moreno; ten jednak minął się z futbolówką. Ekipa gospodarzy swój pierwszy strzał na bramkę oddała w 18. minucie meczu, kiedy po rzucie rożnym strzelał Xabi Prieto. Na posterunku był jednak Jaume, który pewnie wyłapał piłkę.

Na bramkę publiczność zgromadzona na Anoeta musiała czekać do 26. minuty spotkania. Wówczas to obitą piłkę od Rodrigo przejął w środku pola Gonçalo Guedes, który ruszył z nią do przodu, minął Geronimo Rulliego i podał do Rodrigo Moreno, który strzałem z najbliższej odległości otworzył wynik spotkania.

Kolejne minuty przyniosły próby wyrównania stanu meczu przez Real Sociedad. W 31. minucie na bramkę Jaume uderzał Willian José, jednak golkiper Valencii był w tej sytuacji górą. Hiszpan skapitulował jednak dwie minuty później - gospodarze wykonywali rzut rożny, a dośrodkowanie Oyarzabala wykorzystał Elustondo, który uwolnił się spod opieki Gabriela Paulisty i strzałem głową doprowadził do remisu.

Do końca pierwszej części meczu Valencia przeprowadziła jeszcze dwie groźne akcje, ale żadna z nich nie zmieniła wyniku meczu i piłkarze schodzili do szatni z wynikiem 1:1. Po zmianie stron lekką przewagę mieli gospodarze, którzy zdołali w 52. minucie oddać strzał na bramkę Valencii za sprawą Williana José. Uderzenie Brazylijczyka poszybowało jednak nad bramką Jaume. Trzy minuty później goście cieszyli się z ponownego objęcia prowadzenia. Dani Parejo podał do Carlosa Solera, ten wyłożył futbolówkę wchodzącemu z prawego skrzydła Nacho Vidalowi, a prawy obrońca Los Ches podcinką pokonał Rulliego.

Radość nie trwała jednak długo. W 59. minucie meczu piłkę z pola karnego wybijał Ezequiel Garay, tor lotu futbolówki zmienił jeszcze Parejo i ta trafiła pod nogi gospodarzy. Piłkę otrzymał Mikel Oyarzabal, który oddał strzał z linii pola karnego, a Jaume mógł tylko wyciągnąć futbolówkę z siatki.

Od 68. minuty Valencia zaczęła grać z przewagą jednego zawodnika po tym, jak Zubeldia obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Kwadrans przed końcem spotkania Marcelino zdecydował się na nietypowy manewr, robiąc potrójną zmianę - na boisku zameldowali się Santi Mina, Andreas Pereira i Toni Lato, którzy zmienili Rodrigo, Carlosa Solera i José Gayę. Kilka minut później siły uległy jednak wyrównaniu - czerwoną kartkę otrzymał Geoffrey Kondogbia i do końca spotkania oba zespoły grały w dziesiątkę.

Podczas gdy wszystko wskazywało, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, Valencia przeprowadziła akcję, po której stan meczu uległ zmianie. Długie podanie Gabriela Paulisty otrzymał Guedes, który dostrzedł wbiegającego w pole karne Simone Zazę, a ten uderzeniem w środek bramki ustalił wynik meczu na 3:2.

Valencia wygrała na Anoeta po raz pierwszy od sezonu 2010/2011. Warto również wspomnieć, że Los Ches nadal pozostają niepokonani w ligowych zmaganiach.