Efektowne widowisko z wygraną na Mestalla

Bartłomiej Płonka | 06.04.2017; 23:42

Valencia 3:2 (1:1) Celta Vigo

Emocje, wychowankowie w rolach głównych, walka na placu gry do ostatniej minuty, fantastyczny doping i końcowe zwycięstwo 3:2 po trafieniach Parejo, Munira i Solera. To wszystko kibice mogli oglądać na Estadio Mestalla podczas pojedynku Valencii z Celtą, które okazało się wyśmienitym widowiskiem i jednocześnie jednym z lepszych meczów w wykonaniu Los Ches w tym sezonie.

Voro kolejny raz pokazał, że nie ma w zwyczaju zaskakiwać kibiców zestawieniem wyjściowej jedenastki i do boju posłał sprawdzonych piłkarzy. Względem ostatniego meczu z Deportivo Siqueira zastąpił kontuzjowanego Gayę, a Mangala powrócił do zespołu po pauzie spowodowanej kartkami.

Podobnie, jak w niedzielę, tak i w tym spotkaniu Valencia od pierwszych minut postanowiła ruszyć na obronę rywala. W przeciągu pierwszych ośmiu minut „Nietoperze” wywalczyli aż pięć rzutów rożnych, jednak nie wynikło z ich nic groźniejszego. Po chwilach naporu ze strony Los Ches do ataków przeszli przyjezdni i szybko zdołali wyjść na prowadzenie.

W 16. minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał Cabral, który strzałem głową pokonał Diego Alvesa. Bramkarz Valencii opuścił pole bramkowe chcąc wybić futbolówkę, ale ostatecznie zaliczył pusty przelot. Niewiele brakowało, by podopieczni Toto Berizzo niebawem po raz drugi znaleźli drogę do bramki miejscowych, jednak tym razem golkiper Los Ches obronił trudne uderzenie Aspasa.

Po kilku minutach Valencia powróciła do odważniejszych poczynań ofensywnych. W grze piłkarzy Voro było widać zaangażowanie i trafienie wyrównujące wsiało na włosku. Bliski tego był Simone Zaza, który znalazł się w dobrej pozycji, ale otrzymał nieprecyzyjne podanie od Parejo, poprzez co obrońcy uniemożliwili mu oddanie odpowiedniego strzału. Swoich sił z dystansu szukał także Carlos Soler.

Napór gospodarzy przyniósł efekt w 38. minucie. Ezequiel Garay posłał górną piłkę na Simone Zazę. Włoch poradził sobie z rywalem, po czym zagraniem piętą uruchomił wbiegającego z prawej strony Joao Cancelo, który znakomitym dośrodkowaniem poczęstował Daniego Parejo. Hiszpanowi nie pozostało nic, jak pewnym strzałem z bliskiej odległości doprowadzić do remisu!

Na drugą część meczu Valencia wyszła równie zmobilizowana i od pierwszych minut dominowała na placu gry, pokazując, jak bardzo chce zwyciężyć. Już w pierwszym kwadransie od wznowienia gry przed szansami stawali Orellana czy Soler, ale ich strzały okazywały się zbyt lekkie. Najbliżej trafienia był Joao Cancelo, którego zaskakujący strzał wylądował na słupku.

Po nieco ponad godzinie gry Voro zdecydował się na pierwsza zmianę wprowadzając na murawę Toniego Lato, który zastąpił rozgrywającego dobre zawody Guilherme Siqueirę. 19-letni wychowanek Valencii potrzebował minuty, by zaliczyć asystę. Bocznego obrońcę świetnym podaniem obsłużył Enzo Perez, po czym młodzian dojrzał w polu karnym Munira, a ten wykorzystał swoją szansę! 2:1!

Valencia mogła podwyższyć swoje prowadzenie, a idealną szansę ku temu ponownie miał Munir. Wypożyczony z Barcelony zawodnik przegrał jednak pojedynek oko w oko z bramkarzem Celty. Tymczasem przyjezdni, którzy przez większość spotkania bronili się, w 79. minucie uzyskali kontrowersyjny rzut karny po jednym z wypadów w szesnastkę „Nietoperzy”. Piłkę do sitaki z jedenastu metrów skierował Iago Aspas. 2:2.

Podopieczni Voro nie zamierzali się poddawać i kolejny raz z pasją ruszyli na gości. Najpierw swoich szans po strzale z rzutu wolnego szukał Dani Parejo, lecz zbyt daleka okazała się odległość, z której posyłał piłkę w stronę bramki. Jednak już w 86. minucie spektakularną akcję przeprowadził Enzo Perez. Argentyńczyk z własnej połowy ruszył między kilkoma rywalami, po czym kapitalnym podaniem obsłużył Carlosa Solera. Wychowanek Los Ches ze spokojem popisał się fenomenalnym lobem nad bramkarzem przyjezdnych i ostatecznie dał Valencii wygraną! 3:2!

Celta nie była już w stanie zagrozić gospodarzom do ostatniego gwizdka. Valencia wygrała po wielkim spotkaniu. Spektakularny występ „Nietoperzy”, piękne gole i trzy punkty — tego oczekiwali kibice, którzy zobaczyli w czwartkowy wieczór na pewno jedno z lepszych występów Valencii w tym sezonie.

La Liga, 30. kolejka: VALENCIA 3:2 (1:1) CELTA VIGO

Gole: 1-0. M. 16: Cabral. 1-1. M. 37: Parejo. 2-1. M. 67: Munir. 2-2. M. 80: Iago Aspas de penalti. 3-2. M. 85: Carlos Soler.

Valencia: Diego Alves, Cancelo, Garay, Mangala, Siqueira (Lato, m. 66), Enzo, Parejo, Carlos Soler, Orellana (Medrán, m. 86), Munir, Zaza (Santi Mina, m. 70).

Celta: Sergio, Hugo Mallo, Cabral, Roncaglia, Jonny, Wass (Rossi, m. 74), Radoja, Tucu Hernández, Iago Aspas, Beauvue (Hjulsager, m. 74), Bongonda (Jozabed, m. 65).

Kategoria: Składy | Źródło: wlasne