Zwycięstwo na początek sezonu

Artur Lipka | 13.09.2020; 23:48

Dobry start „Nietoperzy"

Po emocjonującym meczu, Valencia wygrywa z Levante 4:2. Obie bramki dla gości strzelił Jose Morales, zaś golami odpowiedzieli Gabriel Paulista i Maxi Gomez. Bramki na wagę 3 punktów strzelił Manu Vallejo.

Mecz zaczął się wysmienicie dla gości. 34 sekundy po pierwszym gwizdku, Jose Morales umieszcza piłkę przy dalszym słupku po błędach w obronie Valencii, w szczególności nie popisał się Gabriel Paulista. Tak wczesna strata wybiła „Los Ches" z rytmu i już minutę później zawodnicy Levante mieli szansę na zdobycie drugiego gola. Morales znakomicie podał piętką do Campañi, ale ten spudłował.

„Nietoperzom" zajęło kilka minut, aby dojść do siebie. Ich pierwsze ataki były łatwo rozbijane przez defensywe Levante. W końcu w 12 minucie, wyrównującego gola strzela głową Gabriel Paulista po doskonałym dośrodkowaniu Kangina Lee z rzutu rożnego. Brazylijczyk świetnie skierował piłkę w dolny róg przy bliższym słupku, gdzie była poza zasięgiem Abarisa.

Radość gospodarzy nie trwała długo. W 17 minucie kontuzję odniósł Mangala i zastąpił go Diakhaby, zaś zawodnicy Levante z powrotem mocno naciskali na Valencie. Dało to efekt w 20 minucie. Po sporym zamieszaniu w polu karnym, gola na 2:1 strzela Melero. jednakże na szczęście dla Valencii, gol zostaje nieuznany po interwencji VAR-u, który wykazał zagranie ręką przez Bardhiego.

Nie podminowało to piłkarzy gości, którzy w dalszym ciągu szukali prowadzenia. Udało im się w 36 minucie, gdy po fatalnym błędzie Guedesa, który podał piłkę do przeciwnika. Futbolówka szybko trafiła do Moralesa, który jednym ruchem ograł Diakhaby'ego i mocnym strzałem w okienko pokonał Jaume.

W przeciwieństwie do początku spotkania, tym razem „Los Ches" natychmiast się zmobilizowali po stracie gola. Już w 39 minucie po świetnym kontrataku pada wyrównujący gol. Chwilę dekoncentracji w obronie gości wykorzystuje Kangin Lee, który poprowadził piłkę pod pole karne Levante i prostopadle podał do wbiegającego Maxiego Gomeza. Ten bez problemu umieszcza piłkę przy dalszym słupku na 2:2. Pierwsza połowa kończy się rzutem rożnym dla Levante, ale nic z niego nie wynikło.Pierwsza połowa mimo remisu, należała do gości. Levante wygrało rywalizację w środku pola, gdzie słabo grali Kondogbia i Esquerdo.

Po przerwie obie drużyny próbowały wyjść na prowadzenie. Swoje szanse zmarnowali Bardhi i Morales, ich strzały przelatywały tuż przy słupku. Valencia odpowiedziała akcją Musaha, którego strzał odbił się od poprzeczki. By przełamać impas, obaj trenerzy wprowadzają zmienników. Jak się okazało, lepiej wyszedł na tym Javier Garcia.

Już po 4 minutach od wejścia na boisko, Manu Vallejo pokonuje Abarisa po świetnej akcji „Nietoperzy". Z lewego skrzydła Denis Cheryshev posyła płaskie dośrodkowanie. Po drodze do Vallejo, futbolówkę znakomicie przepuścił Maxi Gomez, co zmyliło obrońców Levante. Dało to czas dla Manu, by ten ustawił piłkę i mocny strzałem przy słupku wyprowadza Valencie na prowadzenie.

Mecz wciąż był otwarty, ale świeża krew lepiej pomogła „Nietoperzom". W środku pola bardzo dobrze pracował Uros Racic w przeciwieństwie do niepewnego Esquerdo, a kolejne akcje „Los Ches" napędzał Cheryshev. Rosjanin w 94 minucie podał na wolne pole Maxiemu Gomezowi. Strzał Hiszpana odbił się od słupka i piłkę dobił Manu Vallejo, ustalając wynik meczu na 4:2. Chwilę później Jose Sanchez gwiżdże po raz ostatni i zwycięstwo Valencii staje się faktem. Warto jeszcze nadmienić, że niestety w 88 minucie urazu dostał, rozgrywający dobre zawody, Yunus Musah. Pozostaje mieć nadzieję, że był to tylko skurcz.

La Liga 1. kolejka

Valencia CF – Levante 4:2 (2:2)

Bramki: J. Morales (1', 36'), Gabriel (12'), M. Gomez (39'), M. Vallejo (75', 94')

Valencia CF: Domènech; Wass, Gabriel, Mangala (17' Diakhaby), Gaya; Musah (88' Sobrino.), Kondogbia, Esquerdo (72' Racic), Guedes (71' Cheryshev); M. Gómez, Kang In (71' M. Vallejo).

Levante UD: Fernandez; Miramon, Duarte (85' Coke), Rober, Clerc; Campana, Melero (76' Vukcevic), Radoja (85' Postigo), Bardhi (76' de Frutos); Morales, León (60' D. Gomez).