Leganés vs. Valencia — zapowiedź

Bartłomiej Płonka | 12.07.2020; 16:18

Z nadzieją na Ligę Europy

Valencia wciąż wierzy, że w przyszłym sezonie zagra w Lidze Europy. Aby zbliżyć się do rywali będących na szóstej i siódmej pozycji w tabeli potrzebne jest zwycięstwo nad Leganes.

Leganes ma już tylko matematyczne szanse na utrzymanie. Przed pojedynkiem z Valencią zespół spod Madrytu traci do bezpiecznego miejsca sześć oczek. Po restarcie rozgrywek drużyna z Estadio Butarque wygrała tylko jeden mecz. Miało to miejsce przed tygodniem, gdy na wyjeździe udało się tryumfować nad Espanyolem 1:0.

Liczby przemawiają za Valencią. Leganes w Primera División występuje od sezonu 2016/17 i jeszcze ani razu nie ograło Los Ches. Należy jednak przy tym zaznaczyć, że trzy ostatnie potyczki pomiędzy tymi ekipami kończyły się remisami 1:1. Ten ostatni podział punktów miał miejsce we wrześniu ubiegłego roku na Mestalla. Wówczas dla Blaquinegros trafił Dani Parejo, natomiast rywalom gola zagwarantował Oscar Rodriguez.

Przypuszczalny skład wg Marki

Valencia: Jaume, Florenzi, Diakhaby, Gabriel, Guerrero, Guedes, Konodgbia, Parejo, Ferran, Maxi, Gameiro

Z lotu Nietoperza

Na pytania odpowiedział Karol Kotlarz

Valencia nigdy w historii nie przegrała z Leganes. Jednak ostatnie trzy mecze pomiędzy tymi ekipami to trzy remisy 1:1 - jak będzie tym razem

To nie będzie łatwe spotkanie. Obie drużyny jeszcze o coś walczą: Valencia o europejskie puchary, Leganes o utrzymanie w lidze. Co prawda szanse na pozostanie tych ostatnich są małe, jednak uważam, że będą walczyć do ostatniej minuty. Potrafili wygrać z Espanyolem oraz zremisowali z Eibarem, a oba mecze zakończyli bez straconego gola. Spodziewam się wyrównanego spotkania, choć uważam, że ostatecznie to Valencia zdobędzie trzy punkty.

Leganes ma już tylko iluzoryczne szanse na utrzymanie. Spodziewałeś się, że zespół popularnych Ogórków po kilku niezłych sezonach w tym będzie bliski opuszczenia elity?

Jeśli przed startem sezonu miałbym typować trzy drużyny, które opuszczą LaLiga, to zespół Leganes byłby poza trójką. W ostatnich sezonach pokazali się raczej jako mały, ale solidny zespół z ambicjami sięgającymi środka tabeli. Wiele wskazuje na to, że spadną w tym sezonie, jednak wierzę, że szybko powrócą do elity.

W poprzednim meczu z Realem Valladolid udało się wygrać po trafieniu Kang-ina Lee. Myślisz, że Koreańczyk powinien rozpocząć mecz z Leganes od pierwszej minuty?

Uważam, że w meczu, w którym przeciwnikiem będzie Leganes, warto postawić na kilku zmienników, w tym na Kang-ina. Jeśli Koreańczyk zagra tak, jak w ostatnim spotkaniu, będę spokojny o jego występ. Być może gra od pierwszej minuty wpłynie pozytywnie na tego zawodnika, a przy jego nazwisku będzie można zapisać więcej zdobytych bramek niż ujrzanych czerwonych kartek.

Przypominamy o tegorocznej edycji naszego Forumowego Typera, którego nagrody w bieżącym sezonie ufunduje użytkownik naszej strony, Maciek_1985.

Kategoria: Składy | Źródło: własne | fot. Levente EMV