Skromna wygrana na początek roku

Michał Muszyński | 04.01.2020; 15:00

Trzy punkty zostają na Mestalla

Nowy rok Los Ches zaczynają od zdobycia kompletu punktów! Podopieczni Alberta Celadesa uporali się z Eibar, wygrywając 1:0 po bramce Gómeza.

Na pierwsze spotkanie w 2020 roku Albert Celades postanowił po raz kolejny zaufać m.in. Jaume Domenechowi, który wystąpił między słupkami pomimo obecności w kadrze powracającego po kontuzji Jaspera Cillessena. Poza tym szkoleniowiec „Nietoperzy” dał odpocząć Garayowi desygnując do gry Diakhaby’ego. Atak utworzył duet Rodrigo — Maxi Gómez.

Spotkanie od ataków rozpoczęła drużyna gospodarzy. Już w piątej minucie po centrze Parejo strzelał Rodrigo Moreno. Piłkę w międzyczasie zgrywał Garay. Sędzia Hernandez Hernandez dopatrzył się jednak u Rodrigo pozycji spalonej i przerwał akcję. Chwilę później świetnie po długim słupku strzelał Ferran Torres po dośrodkowaniu Gayi. Młody skrzydłowy minimalnie jednak chybił, posyłając piłkę obok słupka Dmitrovicia.

Goście zdołali odpowiedzieć w 10. minucie za sprawą Takashiego Inuiego, który zszedł pod pole karne i spróbował pokonać Jaume mierzonym strzałem technicznym, ale skierował futbolówkę obok słupka. Kilka minut później do siatki trafił Maxi Gómez lecz radość zgromadzonych na Mestalla fanów szybko przerwał arbiter spotkania odgwizdując pozycję spaloną Urugwajczyka. Obok Gómeza aktywny tego dnia był Rodrigo, który po centrze Parejo z rzutu rożnego nieczysto uderzył piłkę głową, kierując ją ponad poprzeczką bramki przyjezdnych.

W 24. minucie Valencia przeprowadziła świetną akcję za sprawą dwójki Rodrigo — Maxi Gómez. Urugwajczyk sprytnie dograł wszerz boiska, ale napastnik reprezentacji Hiszpanii minimalnie minął się z piłką i nie zdołał skierować jej do bramki w dogodnej sytuacji. Los Ches swego dopięli kilka minut później — po kilku szybkich podaniach przyspieszających akcję, piłkę na prawej flance otrzymał Daniel Wass, który precyzyjnie posłał ją górą w pole karne, gdzie czyhał już Maxi Gómez. Urugwajski napastnik wyskoczył w powietrze i mocnym strzałem skierował futbolówkę do bramki bezradnego Dmitrovicia. 1:0!

Eibar próbował odpowiedzieć za sprawą choćby Sergiego Enricha, który po centrze Cote spróbował pokonać golkipera Valencii głową, lecz uderzył nieczysto. Chwilę później strzału z dystansu próbował Pedro León, lec zna posterunku czujny był Jaume. Obie ekipy schodziły na przerwę przy skromnym, jednobramkowym prowadzeniu „Nietoperzy”.

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli „Rusznikarze”. Po rzucie rożnym piłkę źle wypiąstkował Jaume, ta trafiła na głowę Sergiego Enricha, który skierował ją na poprzeczkę. Valencia odpowiedziała pięć minut później za sprawą Ferrana Torresa, który posłał futbolówkę głową minimalnie obok słupka po wcześniej wykonanym rzucie rożnym. Chwilę później „Nietoperze” powinny prowadzić dwiema bramkami. Pojedynek biegowy wygrał Rodrigo, który następnie dograł piłkę wszerz boiska do Gómeza. Ten w niewytłumaczalny sposób nie zdołał zdobyć bramki .

Swoją okazję miał także Carlos Soler, którego strzał po świetnym podaniu Ferrana zablokował jednak Bigas. Sześć minut później na trybunach zawrzało. W polu karnym padł Maxi Gómez, jednak sędzia nakazał kontynuować grę bez posiłkowania się analizą VAR. Końcowe minuty to wyraźna przewaga Eibaru. Uwijać się między słupkami musiał Jaume, który udanie interweniował po strzale głową Charlesa czy strzale Pedro Leóna. W obu przypadkach golkiper Los Ches z trudem przenosił piłę ponad poprzeczkę. Goście mecz kończyli w osłabieniu za sprawą drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartki Paulo Olivieiry. Wynik nie uległ już zmianie.

Valencia zwyciężyła Eibar po raz pierwszy od 2016 roku, rozpoczynając rok od zwycięstwa. Teraz przed „Nietoperzami” wyjazd do Arabii Saudyjskiej na Superpuchar Hiszpanii, gdzie już w środę zmierzą się z Realem Madryt w pierwszym półfinałowym pojedynku.