Remis na koniec roku

Michał Muszyński | 21.12.2019; 23:03

Los Ches rzutem na taśmę ratują punkt

Piłkarze Valencii po słabym spotkaniu remisują w Valladolid z miejscowym Realem 1:1 po bramce Manu Vallejo w ostatniej minucie doliczonego czasu gry. Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził w 83. minucie Guardiola. Tym samym podopieczni Alberta Celadesa remisem zakończyli rok 2019.

Na ostatnie spotkanie w 2019 roku Albert Celades zdecydował się postawić w ataku na niezbyt często pojawiającego się dotychczas na boisku Rubena Sobrino. Jego partnerem był Rodrigo Moreno. Ponadto w bramce po raz kolejny stanął Jaume Domenech, zaś w środku pola rolę partnera Parejo pełnił Francis Coquelin.

Pierwsze 30 minut spotkania nie owocowało w ciekawe sytuacje podbramkowe. Grę obu ekipom wyraźnie utrudniały panujące warunki atmosferyczne. Silny, nieustający wiatr raz po raz niweczył plany piłkarzom obu drużyn. Valencii wyraźnie brakowało zdecydowania, dokładności i pomysłu w grze do przodu. Dopiero w 37. minucie „Nietoperze” oddały pierwszy strzał. Próbował Rodrigo po centrze Ferrana Torresa, lecz napastnik reprezentacji Hiszpanii wyraźnie chybił, posyłając futbolówkę daleko od bramki Masipa.

Najlepszą okazję do zdobycia gola Los Ches stworzyli sobie w 40. minucie. Dobrym pressingiem popisał się aktywny Ferran, piłkę przejął Sobrino, który natychmiast oddał ją do Rodrigo. Ten uruchomił Daniego Parejo, lecz kapitan gości zbyt daleko wypuścił sobie futbolówkę, dając w ten sposób możliwość golkiperowi Realu Valladolid do skutecznej interwencji. Gospodarze szybko odpowiedzieli za sprawą Toniego Villi, który mocno lewą nogą uderzył w światło bramki gości. Tuż przed przerwą strzelał jeszcze udem Paulista po dośrodkowaniu Parejo z rzutu rożnego, lecz Masip przeniósł piłkę ponad poprzeczkę. Do przerwy na Estadio José Zorrilla widniał bezbramkowy remis.

W drugą odsłonę spotkania lepiej weszli gospodarze. W 55. minucie bardzo mocny strzał w kierunku Jaume oddał Sandro Ramirez. Bramkarz „Nietoperzy” wypluł piłkę przed siebie, zaś pierwszy dopadł do niej Enes Ünal, który wpakował ją do siatki. Ku niezadowoleniu lokalnych kibiców, sędzia boczny podniósł chorągiewkę w górę, sygnalizując pozycję spaloną. Kilka minut później po centrze z rzutu wolnego głową próbował Moyano. Nieskutecznie. Z upływem kolejnych minut Jaume miał coraz więcej pracy. Bramkarz Valencii musiał interweniować przy strzałach Oscara Blanco czy Sergio Guardioli z woleja.

Goście niewiele mogli zaoferować w odpowiedzi na kolejne ataki Realu Valladolid. W 81. minucie faulu tuż przed polem karnym dopuścił się Francis Coquelin, popełniając przewinienie na Fernandezie. Do piłki podszedł Sergio Guardiola, który posłał ją tuż przy lewym słupku bramki „Nietoperzy”. Udanie – wydawać by się mogło interweniował Jaume, wybijając ją z linii bramkowej. Sędzia postanowił wspomóc się analizą VAR, która wykazała, iż futbolówka całym obwodem znajdowała się w bramce gości. 1:0.

Valencia zmuszona była do śmielszego atakowania bramki Masipa, lecz niewiele z tego wynikało. Goście wyraźnie się cofnęli, chcąc bronić skromnego prowadzenia, choć mieli jeszcze okazję w postaci strzału Guardioli z około 20 metrów. Na posterunku znajdował się Jaume. Valencia osiągnęła swoje dosłownie w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry. Kapitalnym prostopadłym podaniem popisał się Parejo, który posłał piłkę do wbiegającego na prawym skrzydle Ferrana. 19-latek dośrodkował płasko po ziemi do nabiegającego Manu Vallejo, któremu nie pozostało nic innego, jak wpakować piłkę do siatki i ustając ostateczny rezultat meczu.1:1!