Wygrana w derbach

Karol Kotlarz | 30.11.2019; 23:02

Trzy punkty zostają na Mestalla

Derbi de la Comunitat dla „Nietoperzy”! Po bardzo intensywnym spotkaniu Valencia wygrywa z Villarrealem 2:1. Bramki dla gospodarzy zdobywali Rodrigo i Ferran, dla gości trafił Anguissa.

Spośród dostępnych zawodników na spotkanie derbowe Celades wybrał najsilniejszy dostępny skład. Początek meczu należał do „Nietoperzy”. Wysokie tempo i intensywność, którą mogliśmy zaobserwować w poprzednim starciu z Chelsea, widoczne były również od początku z Villarreal. Niestety gospodarzom nie udało się przekuć przewagi w zdobycz bramkową. Po kwadransie gry to goście byli bliżsi strzelenia gola. W 14. minucie w polu karnym Los Ches Eliaquim Mangala ostro potraktował Gerarda Moreno, a arbiter nie miał wątpliwości i podyktował „jedenastkę”. Do piłki podszedł sam poszkodowany, jednak Cillessen wyczuł intencje strzelca i pewnie obronił uderzenie!

Piłkarze Villarreal złapali jednak wiatr w żagle i to do nich należały kolejne minuty. Okazje do zdobycia gola uderzeniem z dystansu miał Trigueros, jednak Cillessen poradził sobie z trudnym strzałem pomocnika gości. Po pół godzinie gry Valencia znów odzyskała kontrolę nad meczem i ruszyła do ataku, co przełożyło się na uderzenia na bramkę w wykonaniu Ferrana i Solera. W 31. minucie meczu Rodrigo posłał piłkę do siatki, jednak sędzia dopatrzył się spalonego. Wspomniani zawodnicy próbowali zaskoczyć Asenjo raz jeszcze w kolejnych minutach, jednak dobrze dysponowany golkiper gości nie dał się pokonać. Tuż przed gwizdkiem sędziego kończącym pierwszą połowę okazję z rzutu wolnego miał Quintilla, jednak posłał futbolówkę nad bramkę.

Po pierwszych 45 minutach na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. Po zmianie stron Valencia znów intensywnie ruszyła na rywala. Strzał z dystansu Rodrigo poszybował tuż obok bramki. Po chwili jednak napastnik mógł cieszyć się ze zdobytej bramki. Długim podaniem z głębi pola w kierunku uwalniającego się na czystą pozycję Rodrigo popisał się Maxi Gómez, Hiszpan przyjął piłkę, minął Asenjo i wepchnął futbolówkę do bramki! 1:0!

Radość gospodarzy nie trwała jednak długo. Zaledwie pięć minut później André Anguissa odebrał piłkę w środku pola i popędził z nią w kierunku bramki „Nietoperzy”. Gdy pomocnik dotarł do pola karnego posłał strzał, który pokonał Cillessena. 1:1. Gospodarze próbowali kontrować akcje Villarrealu, co przełożyło się na uderzenia w wykonaniu Mangali i Rodrigo. W odpowiedzi bliscy zdobycia gola byli Moi Gómez oraz Chukwueze, który niedawno pojawił się na boisku. Pierwszej zmiany dokonał też Albert Celades – Kevin Gameiro zastąpił Maxi Gómeza. Po chwili składna akcja Valencii przełożyła się na bramkę. Soler odszukał podaniem Wassa na prawym skrzydle, ten będąc w polu karnym dośrodkował, a całą akcję zamknął uderzeniem z woleja Ferran! 2:1!

W końcówce spotkania dały o sobie znać problemy zdrowotne zawodników Valencii, a sztab medyczny musiał zająć się Parejo, Coquelinem i Rodrigo. Dwóch ostatnich zostało ostatecznie zmienionych, a na boisku pojawili się Esquerdo oraz Sobrino. Goście szukali okazji do wyrównania stanu meczu, jednak ta sztuka nie udała się im, w związku z czym to Valencia mogła cieszyć się ze zdobycia trzech punktów.