Przygnębiająca porażka z Osasuną

Karol Kotlarz | 27.10.2019; 23:05

Fatalna postawa Nietoperzy

Pomimo zdobycia pierwszej bramki w meczu podopieczni Celadesa zaprezentowali się znacznie poniżej oczekiwań, tracąc trzy gole, w związku z tym wyjeżdżają z El Sadar bez punktu. Dla Valencii trafienie zanotował Rodrigo. Napastnik nie dotrwał do końca meczu, otrzymując czerwoną kartkę już w pierwszej części spotkania.

Celades dokonał aż sześciu zmian względem ostatniego spotkania. I tak, od pierwszych minut zaprezentowali się Rodrigo, Gayà, Jaume, Correia, Garay i Soler. Początek meczu należał do gospodarzy, którzy odważnie ruszyli na Valencię, naciskając wysokim pressingiem i konstruując coraz groźniejsze akcje. Niespodziewanie pierwszy skuteczny cios zadali goście. Kontratak w wykonaniu Solera i Gameiro zakończył się wypuszczeniem Francuza prawym skrzydłem, gdzie wygrał pojedynek z Raúlem Navasem i sprytnie wyłożył piłkę do Rodrigo. Napastnik reprezentacji Hiszpanii nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce! 1:0!

Ataki ze strony Osasuny nie ustawały – już kilka minut po utracie gola, Rubén Garcia był bliski wyrównania stanu meczu, zaś celny strzał z dystansu Roberto Torresa wylądował w rękawicach Jaume. Spotkanie zaostrzyło się, a kibice oglądali częste faule z obu stron. Po starciu Rodrigo z Estupiñánem arbiter dopatrzył się uderzenia łokciem zawodnika gospodarzy w wykonaniu strzelca bramki. Sędzia podjął dość kontrowersyjną decyzję i wyrzucił napastnika Valencii z boiska, pokazując mu czerwoną kartkę.

Osłabieni goście musieli zmierzyć się z naporem Osasuny, która w końcu znalazła sposób na defensywę „Nietoperzy”. W 34. minucie meczu dośrodkowanie Rubéna Garcii zamknął celnym strzałem głową Oier, umieszczając piłkę w bramce. 1:1. Huraganowe ataki gospodarzy nie ustawały. Jeszcze przed gwizdkiem arbitra kończącym pierwszą część spotkania groźne strzały oddali Chimy Ávila i Nacho Vidal.

Po zmianie stron przyszła pora na kolejny cios ze strony Osasuny. Gospodarze przeprowadzili akcję prawym skrzydłem, w pole karne dośrodkował Torres, a tam Rubén Garcia wygrał pojedynek z Correią i głową wpakował piłkę do bramki. 2:1. Osłabieni brakiem jednego zawodnika goście stanowili tło dla rozpędzonej Osasuny, szukającej sposobu na podwyższenie wyniku. Celades wpuścił na boisko Maxi Gómeza i Ferrana, którzy zmienili odpowiednio Czeryszewa i Kondogbię. Kilka minut później goście wyrównali stan meczu za sprawą Gameiro, jednak sędzia liniowy zasygnalizował pozycję spaloną, wobec tego bramka nie została uznana.

Dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Osasuna podwyższyła wynik spotkania. Dośrodkowanie z prawej strony boiska zostało odbite do przodu przez Jaume, a po chwili do piłki doskoczył Estupiñán, posyłając piłkę mocnym uderzeniem do siatki. 3:1. Celades dokonał ostatniej zmiany – na murawie pojawił się Coquelin, zastępując Gameiro. Do zmiany wyniku już nie doszło, w związku z czym Valencia, wyjeżdża z El Sadar bez punktu, pozostawiając po sobie negatywny obraz gry. Kolejny mecz „Nietoperze” rozegrają w środę na Estadio Mestalla, a rywalem będzie Sevilla.