Tylko remis z Leganés

Karol Kotlarz | 22.09.2019; 18:11

Podział punktów na Mestalla

Podopieczni Alberta Celadesa nie uporali się z ostatnim zespołem LaLiga, remisując 1:1 przed własną publicznością. Bramkę dla Valencii zdobył z rzutu karnego Dani Parejo, wyrównał Óscar.

Szkoleniowiec Los Ches kontynuował swój pomysł na grę z meczu z Chelsea, w związku z czym zobaczyliśmy to samo ustawienie i niemal ten sam skład osobowy, co w poprzednim spotkaniu. Od pierwszych minut na boisku pojawili się Guedes i Maxi Gómez, którzy zastąpili Czeryszewa i Gameiro. Początek meczu należał do gości, którzy częściej byli przy piłce i tworzyli groźniejsze sytuacje. Po jednej z nich strzał głową Siovasa pewnie obronił Cillessen.

Jednym z najbardziej aktywnych graczy Valencii był Rodrigo Moreno. Po jego rajdzie między obrońcami, jeden z defensorów popełnił przewinienie w polu karnym, a arbiter podyktował „jedenastkę”. Do piłki podszedł Dani Parejo i pewnym strzałem pokonał golkipera Leganés! 1:0!

Goście odważniej ruszyli pod bramkę Valencii wykorzystując błędy popełniane przez defensywę „Nietoperzy”. Óscar Rodríguez był bliski zdobycia gola z rzutu wolnego, a jego uderzenie trafiło w słupek. Chwilę później szansy nie wykorzystał Braithwaite. Kilka minut później było już jednak 1:1. W zamieszaniu w polu karnym piłkę otrzymał Siovas i próbując ją opanować oddał ją do przodu, ta odbiła się od Carillo i trafiła do Óscara, który posłał futbolówkę przy bliższym słupku bramki Cillessena. 1:1.

W końcówce pierwszej części spotkania podopieczni Celadesa próbowali wyjść na prowadzenie, jednak uderzenia oddawane przez Garaya, Rodrigo i Coquelina były niecelne lub lądowały w rękach bramkarza gości. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis 1:1.

Po zmianie stron szansy na zdobycie gola nie wykorzystał niewidoczny dotychczas Guedes, a piłka po jego strzale nie zmierzała nawet w światło bramki. Z powodu kontuzji boisko przed czasem musiał opuścić Gayà, a zastąpił go Jaume Costa. Po chwili plac gry opuścił też Maxi Gómez, którego zmienił Kang-in Lee.

Pod pole karne gości zawędrował i oddał strzał prowadzony na boisko Jaume Costa, lecz piłka poszybowała nad bramką. W kolejnych minutach mecz przebiegał pod znakiem walki w środkowej strefie boiska, a zawodnikom Valencii niejednokrotnie brakowało dokładności w poczynaniach ofensywnych. Celades dokonał ostatniej zmiany – Coquelina zastąpił Ferran. W końcówce meczu gospodarze ruszyli do ataku. Bliski zdobycia bramki z rzutu wolnego był Parejo, a dobrego podania Ferrana nie wykorzystał Rodrigo. W doliczonym czasie gry błysnął Cillessen broniąc uderzenie Kévina Rodriguesa.

Do zmiany wyniku już nie doszło, w związku z czym oba zespoły podzieliły się punktami. Dla Leganés jest to pierwszy punkt w LaLiga w obecnym sezonie. Kolejne spotkanie Valencia rozegra w środę, a przeciwnikiem będzie Getafe.