Punkt uratowany w końcówce

Bartłomiej Płonka | Karol Kotlarz | 08.12.2018; 18:37

Z Sevillą na remis

Pomimo dobrej postawy w pierwszej połowie, Valencii nie udało się pokonać Sevilli przed własną publicznością. Mecz zakończył się podziałem punktów. Bramkę dla gości zdobył Sarabia, wyrównał zaś Diakhaby w doliczonym czasie gry.

Po tym, jak w meczu z Ebro, Marcelino zdecydował się na wiele zmian, teraz szkoleniowiec uznał, że powróci do gry pierwszą jedenastką. Pomiędzy słupkami stanął Neto, w środku obrony zagrał duet Paulista – Garay, rozgrywać miał Dani Parejo, a w linii ataku pojawili się Rodrigo wraz z Miną.

Valencia szybko mogła objąć prowadzenie. Po jednym z pierwszych rzutów wolnych Dani Parejo dośrodkował na głowę Ezequiela Garaya, którego uderzenie odbił Tomas Vaclik. Co więcej, czeski golkiper zdołał się pozbierać i obronić dobitkę Santiego Miny z najbliższej odległości!

Gospodarze kontrolowali boiskowe wydarzenia, jednak nadal bolączką było wykończenie akcji. Niekiedy brakowało finalnego podania lub strzału, którym można byłoby ponownie sprawić trud bramkarzowi przyjezdnych. Na kolejne celne uderzenie musieliśmy czekać dopiero do początku drugiej połowy, gdzie przeciwników próbował postraszyć Carlos Soler.

Brak wykorzystania przewagi optycznej zemścił się po dziesięciu minutach od wznowienia gry. Po wybiciu piłki z pola karnego ta trafiła pod nogi Andre Silvy, którego uderzenie okazało się kiksem, a futbolówka niefartownie trafiła do wbiegającego w pole pięciu metrów Sarabii i ten bez problemów umieścił ją w siatce. 1:0 dla Sevilli.

W przeciągu piętnastu minut od straconego trafienia Marcelino przeprowadził trzy zmiany. Z powodu kontuzji Gabriela na murawie pojawił się Diakhaby, a Guedesa i Minę zmielili odpowiednio Czeryszew oraz Batshuyai. Valencia nadal próbowała dostać się pod bramkę Vaclika, jednak w grze „Nietoperzy” ewidentnie czegoś brakowało. Tymczasem Sevilla dwukrotnie mogła podwyższyć swoje prowadzenie, jednak w obu przypadkach przyjezdni trafiali w słupek — najpierw z dystansu swojej szansy szukał Banega, a następnie sytuację sam na sam zmarnował Andre Silva.

Mimo, że przez cały mecz Valencia nie potrafiła wykorzystać swojej przewagi, to walczyła do samego końca. I tak, przyniosło to efekt w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Rzut wolny wykonywał Dani Parejo, który posłał precyzyjne dośrodkowanie w pole karne, gdzie idealnie z piłką spotkał się Mouctar Diakhaby i strzałem głową doprowadził do remisu! Remis wywalczony rzutem na taśmę! 1:1!

W grze ekipy z Mestalla nadal czegoś brakuje. Los Ches wywalczyli punkt w końcówce, jednak tak naprawdę wynik końcowy trzeba traktować bardziej, jako dwa oczka stracone, niż jeden zdobyty.