Mestalleta tuż nad strefą spadkową

Karol Kotlarz | 05.11.2018; 22:01

Kolejna porażka rezerw

Po przegranej z Alcoyano w poprzedniej kolejce ligowej, podopieczni Miguela Grau ponownie odnoszą porażkę i tym samym znajdują się na miejscu barażowym o utrzymanie w Segunda División B grupy trzeciej. Tym razem Mestalleta musiała uznać wyższość drużyny SD Ejea, która pokonała rezerwy Valencii 3:1.

W celu poprawienia ligowej sytuacji piłkarze drużyny B udali się do Ejei, celem poszukiwania trzech punktów z miejscowym zespołem. Mecz rozpoczął się po myśli podopiecznych Miguela Grau, którzy dominowali w posiadaniu piłki. Najbardziej aktywnym zawodnikiem był Álex Blanco. Hiszpan bliski był otwarcia wyniku spotkania, ale jego uderzenie zatrzymało się na słupku bramki gospodarzy.

Końcówka pierwszej połowy okazała się być decydująca dla losów całego meczu. Wtedy to nastąpiło siedem minut, które wstrząsnęło zespołem rezerw Valencii – w tym czasie golkiper Emilio Bernad aż trzy razy musiał wyciągać piłkę z siatki. Najpierw w 38 minucie pokonał go Mustapha; na 2:0 w 41 minucie podwyższył Otín, a dzieła zniszczenia dopełnił De Mesa tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra, kończącym pierwszą połowę. Do przerwy było 3:0 dla SD Ejea.

Po zmianie stron Mestalleta postawiła wszystko na jedną kartę, poszukując bramki kontaktowej. Ofensywne nastawienie przyjezdnych pozwoliło na skonstruowanie kilku dogodnych sytuacji, jednak wynik pozostawał bez zmian. Szansę na czwartego gola mieli gospodarze, jednak dobra postawa Bernada uchroniła przed stratą bramki. Trener Miguel Grau zdecydował o zmianie ustawienia, w związku z czym do końca spotkania Mestalleta grała z trójką, a nie z czwórką obrońców. Szkoleniowiec zespołu B Valencii mecz kończył na trybunach, będąc odesłanym tam przez arbitra w 61 minucie meczu.

Rezerwy Valencii stać było jedynie na bramkę honorową, zdobytą trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu. Wtedy to Álex Blanco wyłożył piłkę do Jordiego Escobara, a reprezentant Hiszpanii do lat 17 nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce. 3:1!

Porażka 3:1 z Ejeą oznacza, że Mestalleta spadła w lidze na 16. pozycję, miejsce barażowe o pozostanie w Segunda División B. Kolejne spotkanie rezerwy rozegrają przed własną publicznością, a rywalem będzie zespół Sabadell.

Skład Mestallety: Emilio Bernad, Guillem Molina, Fernando Román, Hugo Guillamón, Centelles; Miki Muñoz, Vicente Esquerdo, Álex Blanco, Sito; Kang In, Fran Navarro.

Grali również: Jordi Escobar, Racic, Merentiel.

Kategoria: Ogólne | Źródło: valenciacf.com | El Desmarque Valencia