Kolejny remis w sezonie

Bartłomiej Płonka | 07.10.2018; 23:12

Valencia 1:1 (1:1) Barcelona

W meczu 8. kolejki La Liga Valencia ponownie podzieliła się punktami z przeciwnikiem. Tym razem Los Ches zremisowali 1:1 z Barceloną, chociaż bardzo szybko objęli prowadzenie po trafieniu Ezequiela Garaya. Kilkanaście minut później przyjezdni zdobyli bramkę za sprawą Leo Messiego, a wynik już do końca nie uległ zmianie.

Względem spotkania z Manchesterem United Marcelino zadecydował o dwóch zmianach. Do jedenastki wskoczyli Carlos Soler i Kevin Gameiro, a na ławce znaleźli się Coquelin wraz z Rodrigo Moreno. Valencia przy wypełnionym Mestalla liczyła na komplet punktów!

Spotkanie idealnie ułożyło się dla „Nietoperzy”, którzy już w 2. minucie objęli prowadzenie! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nieczysto w piłkę trafili Vermalen oraz Pique, ta przedostała się na dłuższy słupek, gdzie z najbliższej odległości do siatki zapakował ją Ezequiel Garay! Wymarzony początek, 1:0!

Rozpędzona Valencia szybko mogła podwyższyć wynik! Goncalo Guedes na lewym skrzydle łatwo ograł rywali, po czym dośrodkował do Kevina Gameiro. Francuz wyłożył futbolówkę do Michy`ego Batshuayia, jednak uderzenie Belga obronił Ter Stegen! Niestety kilka minut później boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Guedes, a w jego miejsce na placu zameldował się Dienis Czeryszew.

Powoli do głosu zaczęła dochodzić Barcelona i w 23. minucie udało jej się wyrównać. Messi pomiędzy nogami Kondogbii zagrał piłkę do Luisa Suareza, a ten błyskawicznie odegrał Argentyńczykowi. Gwiazdor przyjezdnych niezwykle precyzyjnym strzałem od słupka sprzed pola nie dał najmniejszych szans Neto. 1:1.

Jeszcze przed przerwą gospodarze mogli odzyskać prowadzenie. Po dośrodkowaniu z prawej strony w znakomitej sytuacji znalazł się Dienis Czeryszew, ale jego strzał został zablokowany. Piłka trafiła pod nogi Jose Gayi, który potężnym uderzeniem chciał zaskoczyć Ter Stegena, lecz przeleciało ono obok słupka!

Rosjanin tuż po przerwie miał kolejną szansę, by wpisać się na listę strzelców. Tym razem skrzydłowy próbował swoich sił uderzając zewnętrzną częścią buta sprzed szesnastki, co jednak nie przyniosło żadnych owoców. W odpowiedzi na bramkę Neto strzelał Coutinho, ale górą z tego pojedynku wyszedł golkiper Blaanquinegros.

Okazji, by przechylić szalę zwycięstwa na korzyść Barcelony szukał Leo Messi. Argentyńczyk osaczony kilkoma rywalami przedarł się w pole karne, gdzie oddał strzał, z którym — mając małe problemy — poradził sobie Neto. Kilka chwil później niezwykle ważną interwencję zaliczył Jose Gaya, który subtelnie wybił piłkę spod nóg Coutinho, gdy Brazylijczyk składał się do uderzenia z bliskiej odległości.

W kolejnych minutach meczu po stronie Valencii na placu gry pojawili się Rodrigo Moreno i Francis Coquelin. Przez ostatnie minuty na boisku oglądaliśmy wyrównane widowisko, a rezultat spotkania się nie zmienił. Valencia zremisowała już po raz szósty w Primera División i nadal znajduje się w drugiej dziesiątce tabeli. Czołówka wprawdzie jeszcze nie uciekła aż tak daleko, lecz po przerwie reprezentacyjnej natychmiast należy zacząć punktować.