Podział punktów na start ligi

Karol Kotlarz | 20.08.2018; 22:01

Remis z Atlético

W pierwszym ligowym spotkaniu podopieczni Marcelino podzielili się punktami z Atlético, remisując 1:1. Bramkę dla Valencii zdobył Rodrigo, zaś dla gości trafił Correa.

Na inaugurację zmagań ligowym Marcelino nie zaskoczył wyjściowym składem. Trener zdecydował się dać szansę dwójce nowych zawodników – Wassowi oraz Picciniemu. Pierwszy kwadrans upłynął pod znakiem gry prowadzonej przez Valencię, podczas gdy goście wyczekiwali na błąd i kontrę. Już w pierwszych minutach strzału z dystansu próbował Wass, a następnie Rodrigo. Oba strzały były jednak niecelne. W odpowiedzi Atlético, za sprawą Diego Costy, oddało pierwszy celny strzał na bramkę Neto. Golkiper poradził sobie z uderzeniem napastnika gości.

W 26. minucie spotkania było już jednak 0:1. Piłkę przed polem karnym Valencii otrzymał Griezmann, zagrał prostopadłą piłkę do wchodzącego Correi, który wykorzystał błąd defensywy gospodarzy i nieudaną pułapkę ofsajdową i posłał futbolówkę do siatki. 0:1. Po chwili sprawy w swoje ręce (i nogi) wziął aktywny Rodrigo, który ponownie próbował uderzenia z dystansu. Kolejny raz piłka minęła bramkę. W odpowiedzi z ostrego kąta pokonać Neto starał się Diego Costa, jednak nie trafił w bramkę. Strzałami głową próbowali zaskoczyć Oblaka Wass oraz Mina, ale ich uderzenia były niecelne. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości 0:1.

Oba zespoły wyszły na drugą połowę bez zmian. Pierwszą okazję w tej części meczu stworzyli goście za sprawą Saúla. W 55. minucie meczu piłkę na połowie Atlético otrzymał Kondogbia, przerzucił ją na lewą stronę do Daniela Wassa. Duńczyk z pierwszej piłki, wolejem, dograł do znajdującego się w polu karnym Rodrigo, który przyjęciem piłki na klatkę piersiową zgubił krycie Godina, a następnie oddał mocny strzał, po którym Oblak wyciągnął piłkę z siatki. 1:1!

Okazję do wyjścia na prowadzenie Valencia miała kilka minut później, kiedy to po rzucie rożnym uderzenie głową oddał Gabriel, jednak futbolówka natrafiła na słupek bramki Oblaka. W drugiej połowie meczu Marcelino dał szansę nowym zawodnikom - na murawie pojawił się Gameiro, który zmienił Minę oraz Diakhaby, zmieniając Garaya. W dalszej kolejności na boisko za Solera wszedł Batshuayi.

Wejście Belga rozruszało ofensywę Valencii, choć widoczny był brak pełnego zgrania między nowymi zawodnikami. Batshuayi mógł popisać się asystą, kiedy wypuścił Wassa na pozycję strzelecką, jednak Duńczyk nie zdołał pokonać Oblaka. Chwilę później wypożyczony z Chelsea napastnik sam oddał strzał, ale był zbyt lekki by mógł zagrozić bramce gości. Doliczony czas gry przyniósł groźny rzut wolny dla Atlético, po którym Saúl oddał strzał nad poprzeczką „Nietoperzy”. W odpowiedzi szansę na zdobycie gola miał Gameiro, ale nie zdołał pokonać Oblaka.