Wygrana na koniec sezonu

Karol Kotlarz | 20.05.2018; 13:58

Pożegnanie z ligą

W ostatnim spotkaniu sezonu 2017/2018 Valencii udało się zdobyć komplet punktów. Mecz z Deportivo Los Ches wygrywają 2:1 po trafieniach Zazy i Guedesa, dla gości bramkę strzelił Lucas Perez.

Podopieczni Marcelino wystąpili dziś w nowych strojach, przygotowanych na kolejny sezon. Granatowe koszulki i spodenki będą stanowiły wyjazdowy komplet.

Ostatnie spotkanie ligowe gospodarze rozpoczęli bardzo intensywnie, czego efektem były strzały oddane przez Parejo i Maksimovicia; oba jednak minęły światło bramki. Szczęścia próbował również Rodrigo i jemu również nie udało się trafić w bramkę.

To co nie udało się wspomnianym zawodnikom, udało się Simone Zazie. W 27. minucie meczu dośrodkowanie z lewej strony pola karnego wykonał Gayà, futbolówkę wybił Navarro, ta trafiła do Zazy, który pewnym strzałem pokonał Kovala. 1:0!

W końcówce pierwszej części spotkania swojej szansy próbowali też goście. Strzał z dystansu oddał wypożyczony z Valencii Zakaria Bakkali, jednak uderzenie Belga bez problemu wybronił Jaume. Chwilę później bliski podwyższenia prowadzenia był Rodrigo, jednak jego strzał minął bramkę. Do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 1:0 dla gospodarzy.

Po zmianie stron Valencia kontynuowała próby podwyższenia rezultatu. Groźne sytuacje stworzyli sobie Rodrigo i Maksimović. Strzał Hiszpana zatrzymał Koval, zaś na drodze uderzenia Serba stanęła poprzeczka bramki gości. Kilka minut później Zaza był bliski pokonania bramkarza, jednak znowu strzał wylądował na poprzeczce.

Szansę gry w ostatnim spotkaniu sezonu otrzymali Kondogbia, Mina i Vietto, którzy zmienili odpowiednio Parejo, Zazę i Rodrigo. Zmian dokonał również trener Deportivo, wprowadzając m.in. Lucasa Péreza i Adriána, którzy skutecznie rozruszali ofensywę gości, czego efektem były dwa strzały na bramkę Valencii. Po błędzie Kovala bliski zdobycia gola był Guedes, jednak golkiper zdołał w porę interweniować.

Portugalczyk kilka minut później mógł jednak cieszyć się ze strzelonej bramki. Podanie w pole karne otrzymał wbiegający w nie Vietto, który odegrał piłkę piętą do Guedesa. Skrzydłowy przyjął piłkę i pewnym strzałem zewnętrzną częścią stopy pokonał bramkarza gości. 2:0!

Dwubramkowe prowadzenie nie trwało jednak długo. Goście przeprowadzili akcję lewą stroną boiska, podanie na przedpole otrzymał niekryty Lucas Pérez, który płaskim uderzeniem umieścił piłkę w siatce. 2:1.

Pobudzeni zdobytą bramką piłkarze Deportivo ruszyli do ataku, jednak natrafili na dobrze dysponowanego Jaume. Groźny strzał oddał Krohn-Dehli, jednak fantastyczną interwencją popisał się bramkarz Los Ches. Golkiper Valencii obronił również dobitkę w wykonaniu Lucasa Péreza. Ten ostatni miał kilka chwil później dogodną okazję, jednak na posterunku ponownie był Jaume. W odpowiedzi strzał na bramkę wprowadzonego w końcówce Tytonia oddał Carlos Soler, jednak uderzenie zostało zatrzymane przez golkipera.

Valencia kończy sezon 2017/2018 z 73 oczkami na koncie. To czwarty najlepszy wynik punktowy w historii klubu. Los Ches kończą rozgrywki na czwartej pozycji co oznacza, że w następnym sezonie zagrają w Lidze Mistrzów.