Bezbarwna porażka z Getafe

Karol Kotlarz | 18.04.2018; 21:27

Drugi z rzędu mecz bez punktu

Podopieczni Marcelino zagrali poniżej oczekiwań i nie sprostali kolejnemu rywalowi, odnosząc porażkę z Getafe 1:2. Obie bramki dla gości zdobył Loic Remy, dla gospodarzy trafił Rodrigo Moreno. Valencia kończyła mecz w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartkę w końcówce meczu otrzymał Dani Parejo.

Tuż przed rozpoczęciem spotkania doszło do wręczenia nagrody dla piłkarza miesiąca – w marcu plebiscyt ten wygrał Rodrigo Moreno. Na trybunach Estadio Mestalla pojawił się Peter Lim, który po długiej przerwie przyleciał do Walencji na kilka tygodni.

Pierwszy kwadrans meczu upłynął bez klarownych sytuacji z obu stron. W 16. minucie piłkę w środku pola stracił szarżujący z nią Goncalo Guedes, futbolówka trafiła do Damiana Suáreza, który długim podaniem uruchomił wbiegającego między obrońców Loica Remy’ego. Francuz opanował piłkę i pewnym strzałem pokonał Jaume. 0:1!

Valencia poszukiwała okazji do wyrównania, tworząc najlepsze okazje do zdobycia bramki po stałych fragmentach gry, jednak uderzenia głową kolejno Maksimovicia i Zazy mijały światło bramki. Do przerwy widniał wynik 0:1.

Drugą część spotkania rozpoczęli lepiej goście. Najpierw Remy strzałem z okolicy środka boiska próbował zaskoczyć Jaume, jednak piłka poszybowała obok bramki. Zaledwie dwie minuty później ten sam zawodnik cieszył się ze zdobycia gola. Akcję prawą stroną boiska przeprowadził Jorge Molina, następnie zbiegł do środka i podał do stojącego przed polem karnym Remy’ego. Napastnik Getafe celnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce. 0:2!

Na wydarzenia boiskowe po upływie kilkunastu minut zareagował Marcelino, przeprowadzając aż trzy zmiany. Boisko opuścili Maksimović, Andreas i Vietto, a na ich miejsce pojawili się Soler, Ferrán i Rodrigo.

Wejście wymienionych zawodników wprowadziło nieco świeżości w ofensywne poczynania Valencii. Kilka minut później gospodarze zmniejszyli stratę do Getafe. Stojący przed polem karnym gości Rodrigo otrzymał piłkę od Montoyi, obrócił się i oddał strzał w kierunku dalszego słupka. Uderzenie Hiszpana znalazło drogę do siatki. 1:2!

Na kolejną groźną akcję Valencii nie należało czekać długo. Podanie od Rodrigo otrzymał znajdujący się na prawym skrzydle Ferrán, ten dośrodkował w pole karne do Simone Zazy, któremu po strzale głową zabrakło centymetrów do zmieszczenia futbolówki w siatce.

W 86. minucie meczu wychodzący z piłką Parejo był nieprzepisowo zatrzymywany przez Molinę, sędzia zastosował przywilej korzyści, jednak kapitan Valencii sam postanowił wymierzyć sprawiedliwość i uderzył łokciem rywala. Arbiter tym razem przerwał grę i pokazał Parejo czerwoną kartkę.

Osłabiona brakiem jednego zawodnika Valencia nie zdołała doprowadzić do wyrównania, ponosząc drugą ligową porażkę z rzędu oraz drugą z Getafe w trwającym sezonie. Kolejny mecz podopieczni Marcelino rozegrają w sobotę, a rywalem w wyjazdowym meczu będzie Celta.