Przegrana w ostatnim sprawdzianie

Bartłomiej Płonka | 11.08.2017; 23:39

Trofeo Naranja dla Atalanty

Valencia drugi raz w przeciągu ostatnich trzech lat przegrała spotkanie o Trofeo Naranja przed własną publicznością. Gospodarze pomimo wielu szans ulegli włoskiej Atalancie 1:2, a jedynego gola dla Los Ches strzelił Ruben Vezo.

Tradycyjnie, nim rozpoczęła się rywalizacja obu drużyn, doszło do prezentacji „Nietoperzy” , którą można zobaczyć tutaj. Tymczasem w wyjściowym składzie nie spotkaliśmy się z żadną niespodzianką i Marcelino kolejny raz ustawił swój zespół taktyką 4-4-2.

Niestety już po kilkunastu minutach gry prowadzenie objęli przyjezdni. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Papu Gomeza wykorzystał Toloi. Valencia w podobny sposób odpowiedziała kilka chwil później. Piłkę w szesnastkę zacentrował Dani Parejo, a bramkę wyrównującą zdobył Ruben Vezo. Gospodarze jeszcze przed przerwą stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji, a futbolówka ponownie znalazła się w siatce, jednak trafienie Gayi zostało nieuznane.

Po zmianie stron z biegiem kolejnych minut szansę do zaprezentowania się przed Mestalla otrzymywali następni rezerwowi. Los Ches przeważali nad Atalantą, dochodzili do okazji podbramkowych, jednak to goście zadali ostateczny cios. W 64. minucie, tym razem po rzucie rożnym, do siatki trafił Palomino. Valencia ostatecznie przegrała spotkanie o Trofeo Naranja, tym samym kończąc tegoroczną pretemporadę podczas której zanotowała pięć zwycięstw i dwie porażki.

Trofeo Naranja: Valencia 1:2 Atalanta

Gole: 0:1 Toloi, 1:1 Vezo, 1:2 Palomino

Skład Valencii: Neto, Montoya, Vezo, Javi Jiménez, Gayà, Cancelo, Parejo, Medrán, Carlos Soler, Rodrigo, Zaza; oraz z ławki: Jaume, Santi Mina, Maksimovic, Abdennour, Lato, Nacho Vidal, Nando, Nacho Gil

Kategoria: Składy | Źródło: wlasne