Wysoka wygrana z Osasuną

Bartłomiej Płonka | 07.05.2017; 18:22

Valencia 4:1 (2:0) Osasuna

Valencia dosyć łatwo poradziła sobie z Osasuną w spotkaniu 36. kolejki. Los Ches pewnie pokonali czerwoną latarnię La Liga 4:1. Dublet zaliczył Ezequiel Garay, który obie bramki zdobył jeszcze w pierwszej połowie, a po przerwie gole dołożyli Simone Zaza oraz Rodrigo Moreno.

Zgodnie z zapowiedziami Voro dał szansę na występ pomiędzy słupkami Jaume. Poza tym w wyjściowym składzie nie było niespodzianek i trener postawił na sprawdzone nazwiska.

Mecz od początku toczony był w wakacyjnym tempie i stało się jasne, że jeśli ktoś liczył na emocjonujące starcie, to pomylił stadiony. Gospodarze objęli prowadzenie w 22. minucie, gdy po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła do Naniego, ten wstrzelił ją przed bramkę, co wykorzystał Ezequiel Garay, który z najbliższej odległości strzelił gola. 1:0.

Argentyńczyk na tym nie poprzestał i tuż przed przerwą skompletował dublet. Tym razem w roli asystenta wystąpił Simone Zaza, który znajdując się na obrzeżach pola karnego wycofał futbolówkę do nadbiegającego stopera, a ten pewnym uderzeniem dał „Nietoperzom” drugie trafienie! 2:0.

Goście, pewni spadku do Segunda, od czasu do czasu pojawiali się w szesnastce Valencii. Cofając się jeszcze do pierwszej odsłony warto wspomnieć o znakomitej paradzie Jaume, który cudowanie obronił strzał głową. Po zmianie stron wychowanek Los Ches także co najmniej raz uchronił swój zespół od straty gola.

Tymczasem po raz drugi po przerwie związanej z urazem na boisku pojawił się Rodrigo Moreno. Hiszpan niedługo czekał na zdobycie swoich pierwszych po kontuzji liczb. W 70. minucie zaliczył asystę przy trafieniu Simone Zazy, a kilka chwil później po centrze Martina Montoyi — z niemałą pomocą defensora przyjezdnych — zdobył bramkę. 4:0.

Jak się okazało, ekipa z Navarry zdołała odpowiedzieć Valencii jeszcze jednym trafieniem w samej końcówce. Trafienie dla przyjezdnych zanotował wcześniej rezerwowy, Olavide, poprzez co Juame ostatecznie nie zakończył spotkania z czystym kontem.

Valencia wygrała wysoko, chociaż spotkanie na Mestalla nie należało do najciekawszych. Chociaż kolejne dwa również będą dla drużyny Voro pojedynkami o przysłowiową pietruszkę, to liczymy na więcej —rywalami będą Espanyol oraz Villarreal.

La Liga, 36. kolejka: VALENCIA 4:1 OSASUNA

Gole: Garay x2, Zaza, Rodrigo, Olavide