Podsumowanie meczów międzypaństwowych

Bartłomiej Płonka | 29.03.2017; 17:19

Jak grali „Nietoperze”?

Sześciu piłkarzy Valencii wybrało się na pierwsze w 2017 roku zgrupowania drużyn narodowych. Jak w swoich reprezentacjach zaprezentowali się podopieczni Voro?

Chociaż pojedynek Chile z Argentyną (0:1) mógł być starciem Fabiana Orellany z Enzo Perezem, to obaj piłkarze Valencii w tym meczu zasiedli na ławce rezerwowych. Były skrzydłowy Celty nie powąchał także murawy w spotkaniu z Wenezuelą (3:1). Tymczasem kapitan Valencii rozegrał 70 minut w kompromitującej Albicelestes konfrontacji z Boliwią, która wygrała 2:0. W tabeli Chile zajmuje 4. miejsce, premiowane awansem na Mundial w Rosji, za to Argentyna znajduje się lokatę niżej, co oznaczałoby dla piłkarzy Edgardo Bauzy konieczność gry w barażach.

W swojej grupie eliminacyjnej liderów ze Szwajcarii goni Portugalia, która ograła w ostatni weekend Węgrów (3:0), a Joao Cancelo nie znalazł się na boisku. Prawy obrońca Los Ches szansę otrzymał trzy dni później w towarzyskim spotkaniu ze Szwecją i… zadecydował o tryumfie Skandynawów 3:2 trafiając do własnej siatki w 93. minucie.

Przygotowującą się do młodzieżowych mistrzostw Europy kadra Hiszpanii U21 rozegrała dwa spotkania kontrolne. W pierwszym z nich na plac gry w podstawowej jedenastce wybiegł José Luis Gayá, a jego drużyna poradziła sobie z Duńczykami wygrywając 3:1. W drugim starciu rywalami byli Włosi (2:1), lecz tym razem wychowanek klubu z Mestalla przebywał wśród graczy rezerwowych. W obu meczach poza boiskiem znalazł się także Antonio Sivera.

Spotkania towarzyskie rozgrywała także reprezentacja Tunezji, której rywalami byli Kamerun (0:1) i Maroko (0:1). W obu meczach jednak nie wystąpił Aymen Abdennour, który nabawił się urazu i może nie wystąpić w niedzielnym pojedynku Valencii z Deportivo.

Kategoria: Reprezentacje | Źródło: wlasne