Wypożyczeni — raport

Karol Kotlarz | 18.02.2017; 23:27

Ze zmiennym szczęściem spisywali się w styczniu piłkarze Valencii wypożyczeni do innych zespołów. Zapraszamy do lektury raportu przedstawiającego poczynania naszych graczy.

Bramkarze

Yoel Rodriguez (Eibar) — cztery mecze rozegrał Hiszpan w styczniu, w tym trzy w pełnym wymiarze czasowym. Yoel był pierwszym wyborem trenera Eibar do obsady bramki w spotkaniach z Atlético (0:2), Barceloną (0:4) oraz Deportivo (3:1). Mecz z Gijón golkiper rozpoczął na ławce rezerwowych, by zmienić w 26. minucie kontuzjowanego Riesgo. Spotkanie zakończyło się wygraną Eibar 3:2.

Obrońcy

Rúben Vezo (Granada) — dwa mecze na koncie Portugalczyka: wystąpił on przez 90 minut spotkania z Realem Madryt (0:5) oraz w zremisowanym 1:1 starciu z Osasuną, przebywając na murawie przez 65 minut. W pozostałych styczniowych spotkaniach Vezo znalazł się poza kadrą z powodu choroby.

Pomocnicy

Pablo Piatti (Espanyol) — kolejny miesiąc, w którym Argentyńczyk notuje dobre występy. Skrzydłowy pojawił się w trzech meczach Espanyolu, tracąc jedynie spotkanie z Valencią z powodu tzw. klauzuli strachu. Piatti dwukrotnie przebywał na boisku w pełnym wymiarze czasowym — w spotkaniach z Deportivo (1:1) oraz Granadą (3:1). Ponadto zanotował 74 minuty w meczu z Sevillą. W starciu z Granadą Pablo Piatti zdołał wpisać się na listę strzelców.

Zobacz bramkę Piattiego (od 3:22):

Wszystko wskazuje na to, że Piatti na dobre zadomowi się w klubie z Barcelony — zdaniem delegata Espanyolu, Roberto Ramona, transfer definitywny skrzydłowego został już ustalony, a na konto Valencii trafi 1,5 mln €.

Nando García (Real Oviedo) — dwa mecze na koncie Hiszpana w styczniu. Najpierw pojawił się on w pierwszym składzie na mecz z rezerwami Sevilli (3:5) i przebywał na murawie 74 minuty. Na koncie Nando pojawiła się żółta kartka za faul. Hiszpan zagrał również w spotkaniu z Almerią (0:3), wchodząc z ławki rezerwowych w 66. minucie meczu.

Tropi (Alcorcón) — przez większość styczniowych spotkań Hiszpan obserwował poczynania kolegów z wysokości ławki rezerwowych. Tropi pojawił się jedynie w meczu z Levante (2:0), wchodząc na boisko na ostatnie 10 minut tego spotkania.

Robert Ibáñez (Leganés) — Hiszpan nie rozegrał ani jednego spotkania z powodu kontuzji kolana.

Napastnicy

Álvaro Negredo (Middlesbrough) — Hiszpan wystąpił w pięciu z sześciu spotkań swojego tymczasowego zespołu w styczniu. Negredo pojawił się w czterech meczach ligowych oraz jednym pucharowym. W lidze zanotował 90 minut w spotkaniach z Leicester (0:0), Watford (0:0) i West Ham (1:3) oraz 87 minut w meczu z West Bromwich (1:1), w którym to wpisał się na listę strzelców zdobywając bramkę z rzutu karnego. Negredo pokonał również bramkarza Sheffield Wednesday w meczu 1/32 rundy Pucharu FA.

Zobacz bramkę Negredo z rzutu karnego:

Podczas pobytu na Wyspach Brytyjskich Álvaro Negredo odzyskał skuteczność i być może pozostanie tam na kolejne lata. Ewentualna decyzja o transferze do Middlesbrough zostanie podjęta po zakończeniu sezonu.

Vinícius Araújo (Huesca) — Brazylijczyk pojawił się w dwóch meczach swojej nowej drużyny w styczniu, jednak ani razu nie zdołał pokonać bramkarzy rywali. Araújo zagrał 73 minuty w meczu z Alcorcón (0:1) oraz 17 minut w meczu z Gimnastic (0:0).

Kategoria: Ogólne | Źródło: PlazaDeportiva | własne