Awans do 1/8 finału CdR

Bartłomiej Płonka | 21.12.2016; 23:09

Valencia 2:1 (1:1) Leganes

Valencia pokonała Leganes 2:1 w rewanżowym spotkaniu 1/16 finału Pucharu Króla i awansowała do kolejnej rundy. Obie bramki zdobył Rodrigo Moreno, a kolejny raz nie udało zachować czystego konta. W piątek poznamy rywala Los Ches w 1/8 finału.

Cesare Prandelli postanowił wystawić do gry czterech defensorów, w tym na bokach Montoyę oraz Cancelo. W środku pola Daniego Parejo zastąpił Medran, z kolei linii ataku znalazło się miejsce dla Miny, Munira oraz Rodrigo.

Od początku meczu aktywny w grze był Rodrigo Moreno. Hiszpan dochodził do sytuacji bramkowych, jednak jego kłopotem była nieskuteczność. W dwóch podobnych okazjach napastnik mijał bramkarza rywali, po czym trafiał w słupek. W drugiej z sytuacji nie popisał się także Medran, który dobijając piłkę dramatycznie przestrzelił z kilku metrów.

Niemoc Rodrigo została przerwana po ponad trzydziestu minutach gry. Wówczas byłego gracza Benfiki obsłużył Medran, a ten wprawdzie z problemami, ale wreszcie umieścił futbolówkę w siatce dając swojej drużynie prowadzenie. 1:0.

Goście zaczęli dochodzić do głosu po stracie gola. Jeszcze przed przerwą Jaume postraszyć chciał Luciano Neves, ale jego strzał z pola karnego wylądował na bocznej siatce. Natomiast w drugiej połowie przyjezdnym szybko udało się doprowadzić do remisu. ”Nietoperze” kolejny raz w tym sezonie uprawiali cyrk w grze obronnej, spektakularny kiks zaliczył Enzo Perez, a Darwin Machis wykorzystał swoją szansę. 1:1.

Leagnes wydawało się powoli poczuwać swoją szansę, a na Mestalla wkradała się nerwowość kibiców, którzy w pewnym momencie zaczęli już wyrażać swoje niezadowolenie gwizdami. Tymczasem ponad trzydzieści minut gry z ławki otrzymał Carlos Soler, a w późniejszych fragmentach meczu na murawie pojawili się również Rafa Mir oraz Jose Gaya.

Po kilkunastu minutach prób atakowania ze strony gości, to właśnie Soler przeprowadził znakomitą akcje na połowie rywala zakończoną strzałem. Bramkarz Leganes odbił piłkę przed siebie, a formalności dopełnił Rodrigo i na minutę przed końcem ostatecznie rozwiał losy awansu. Valencia mogła wygrać wyżej, ale w doliczonym czasie nie spożytkowała rzutu wolnego z osiemnastu metrów.

„Nietoperze” awansowali do kolejnej rundy Copa del Rey, jednak ostatni mecz w tym roku kalendarzowym nikogo nie porwał. Pomimo wygranej w zespole długimi fragmentami wciąż widać brak jakości i pozostaje mieć nadzieję, że zmieni się to po dokonaniach ruchach na rynku transferowym.

Puchar Króla, 1/16 finału mecz rewanżowy: VALENCIA 2:1 (1:1) LEGANES, awans: Valencia

Gole: 1:0 Rodrigo 36 min, 1:1 Darwin 49 min, 2:1 Rodrigo 89 min

Valencia: Jaume, Cancelo, Montoya, Santos, Mangala, Montoya, Enzo Pérez (Carlos Soler, m. 57), Mario Suarez, Medrán, Santi Mina (Gayà, m. 78), Rodrigo, Munir (Rafa Mir, m. 71).

Leganés: Herrerín, Víctor Díaz, Mantovani, Medjani, Timor, Marín, Unai López, Rubén Pérez, Gabriel (Guerrero, m. 46), Machís (Sergio, m. 87), Luciano (Toni, m. 70).

Kategoria: Składy | Źródło: wlasne