Zwycięstwo na otwarcie pretemporady!

Marcin Śliwnicki | 20.07.2016; 21:48

Preußen Münster 2:4 Valencia

Udanie okres przygotowawczy zainaugurowali piłkarze Valencii. W rozgrywanym w strugach ulewnego deszczu spotkaniu rozbili w Nadrenii Północnej-Westfalii gospodarzy 4:2. W ekipie „Nietoperzy” zadebiutowało kilku nowych zawodników.

Zespół wyszedł z nastawieniem pokazania, że jest w nim duch rywalizacji, czego wymaga Pako Ayestarán. To właśnie „Nietoperze” pierwsi wyszli na prowadzenie. Po długo przygotowywanej akcji i dobremu zagraniu od Rodrigo Moreno niemieckiego bramkarza pokonał Paco Alcácer.

Kilka minut później po rzucie rożnym zakotłowało się pod bramką Valencii, fenomenalnie interweniował jednak Matt Ryan. Chwilę po robinsonadzie Australijczyka zwiększyło się prowadzenie Los Ches, gdyż piłkę do własnej siatki wpakował Mangafic.

Münster zmniejszyło straty nieco ponad kwadrans później, a Ryanowi szans nie dał… Magnafic. Tuż przed przerwą z bliska wyrównał Hazaimech i do szatni zespoły zeszły przy wyniku 2:2. Druga część spotkania miała już jednak należeć wyłącznie do podopiecznych Ayestarána.

Oberwanie chmury nad stadionem

Trzy minuty po wznowieniu ponownie na prowadzeniu znaleźli się goście, a to za sprawą Rodrigo Moreno. Po zejściu do środka i dryblingu Hiszpan posłał piłkę w krótki róg bramki rywali.

Po około godzinie meczu arbiter zmuszony był przerwać spotkanie. Wszystko poprzez ulewny deszcz, jaki spadł na boisko w Nadrenii Północnej-Westfalii. Po wznowieniu Valencia zdołała jednak potwierdzić swoją wyższość. Strzał Carlosa Solera dobił Aridai, ustalając końcowy wynik.

SC Preußen Münster: Jordanov, Rizzi, Welssenfels, Schweers, Mai, Kara, Al-Hazaimeh, Mangafic, Grimaldi, Drewes, Teherci. También jugaron Schulze, Tritz, Braun, Bischoff, Rühle, Warcshewski, Stoll, Scwarz

Valencia CF: Ryan, Cancelo, Vezo, Orban, Lato, Javi Fuego, Eugeni, Parejo, Nando, Rodrigo, Paco Alcácer. También jugaron Carlos Soler, Abdennour, Fede, Medran, Nacho Vidal, Aridai, Alves, Fede, Ayala, Rafa Mir, Enzo Pérez, Medrán

Bramki: 0-1, Paco Alcácer; 0-2, Mangafic (sam); 1-2, Mangafic; 2-2, Al-Hazaimeh; 2-3, Rodrigo; 2-4, Aridai;

Kategoria: Składy | Źródło: ValenciaCF.com