Alianza vs. Valencia — 2:2

Bartłomiej Płonka | Arkadiusz Bryzik | 27.07.2014; 02:48

Porażka 9:8 w karnych

W pierwszym meczu Copa Euroamericana Valencia dokonała niewielkiej remontady i mimo wyniku 2:0 do przerwy, doprowadziła do stanu 2:2. Następnie, po wyjątkowo długiej serii rzutów karnych, poległa z rywalem 9:8.

Pierwsza część meczu fatalnie ułożyła się dla Valencii. Spore kłopoty zarówno w pomocy, jak i obronie wykorzystywali miejscowi, którzy już po kwadransie gry wyszli na prowadzenie. Diego Alvesa na raty pokonał Guevgeozian. Kilkanaście minut później było już 2:0, a tym razem Montes wpakował futbolówkę do siatki po uderzeniu głową z rzutu rożnego.

Niestety jeszcze w pierwszej odsłonie spotkania kontuzji doznał Diego Alves. Brazylijczyk musiał opuścić plac gry, na którym pojawił się nie Vicente Guiata, lecz Jaume Domenech.

W drugiej części odważniej do ataków ruszyli Los Ches, co szybko przyniosło owoce. André Gomes zakręcił defensorami rywali na lewej stronie, po czym dograł fantastyczną piłkę do Paco. Snajper walenckiego klubu piętą zdobył kontaktową bramkę. Kilka chwil później „Nietoperze” wykorzystali rzut wolny, po którym dośrodkowana piłka trafiła do Victora Ruiza. Po strzale główką Hiszpana futbolówka odbiła się do słupka i spadła po nogi Otamendiemu, który od razu skorzystał z ów okazji. 2:2.

Valencia, choć kończyła mecz o zawodnika więcej nie zdołała go wygrywać. W nad wyraz długiej serii rzutów karnych lepsi okazali się miejscowi wygrywając 9:8. Drugi mecz w Euroamericana podopieczni Nuno zagrają z Universidad de Chile.

Valencia: Diego Alves (m.33, Jaume Domenech); Joao Pereira (m.46, Antonio Barragán), Nicolás Otamendi, Víctor Ruiz, Aly Cissokho; Dani Parejo (m.46, Rodrigo de Paul), Javi Fuego, André Gómes, Pablo Piatti (m.73, José Luis Gayá); Rodrigo Moreno (m.46, Roberto Ibáñez); Paco Alcácer.